Viac

  Zomrel jeden zo zakladateľov známej slovenskej skupiny. Kamaráti mu do neba posielajú odkazy

  Zomrel jeden zo zakladateľov skupiny Modus Ľubomír „Kyslík“ Stankovský. Hudobná skupina o tom informovala na sociálnej sieti.

  --- Reklama ---

  „Ľúbime ťa a nikdy nezabudneme. Tvojou stratou sme absolútne zdrvení a miesto v našich srdciach, ktoré patrilo len Tebe, ostane už navždy prázdne. Prosíme verejnosť a médiá o rešpektovanie súkromia rodiny v tejto ťažkej situácii,“ napísala skupina Modus.

  Celý život sa venoval hudbe

  Ľubomír Stankovský vyštudoval strednú priemyselnú školu strojnícku. V roku 1967 patril spolu s Jánom Balážom a Mirom Žbirkom k zakladajúcim členom skupiny Modus, kde pôsobil do roku 1973. Potom prešiel do skupiny Vlada Hronca (brat Braňa Hronca), v ktorom hral rok. S Dežom Ursinym a so skupinami Prognóza, Burčiak, či Provisorium nahral šesť albumov.

  V 80. rokoch sa Ľubomír Stankovský vrátil do kapely Modus. V roku 1984 naspieval pieseň „Ty, ja a môj brat“ (známa aj ako „Odrazové sklíčka dotykov“) ktorá sa stala obrovským hitom. Počas svojej kariéry účinkoval pri nahrávaní mnohých albumov, hudobných projektov, či scénickej hudby. Hral aj v skupine Elán. Kapelu Modus oživil spolu novými členmi, ale aj s Jánom Balážom v obnovenej zostave nahrali v roku 2018 album ReGenerácia.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Z dôvodu vážnej dopravnej nehody na diaľnici D1 v smere z Trnavy do Trenčína polícia uzavrela diaľnicu D1, a to už od križovatky Trnava.

  Ďalší útok medveďa na Slovensku. Na miesto smeruje záchranársky vrtuľník

  Slovenský hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa podľa parity kúpnej sily bol v minulom roku v rámci EÚ štvrtý najslabší.

  Koľko Slovákov má finančnú rezervu? Toto číslo ťa možno šokuje

  Fico by chcel na poste predsedu parlamentu Andreja Danka

  SNS navrhuje, aby mohli zamestnanci rekreačný poukaz preniesť na rodiča

  Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

  Nominálne mzdy rástli vo všetkých odvetviach. V niektorých však naďalej klesala zamestnanosť

  Vážna autonehoda v Košiciach. Hlásia niekoľko zranených

  Belgicko vyšetruje podozrenia, že Rusko sa snaží ovplyvniť eurovoľby

  Eurokomisia

  Európska komisia má obavy, či bude Slovensko vedieť zaručiť, že sa nebudú rozkrádať financie z Plánu obnovy