Viac

  Ženy si často začnú sporiť na dôchodok až vtedy, keď už deti odídu z domu

  Súčasné ženy sú v porovnaní so svojimi mamami a starými mamami finančne nezávislejšie, no pri nakladaní s peniazmi sú stále šetrnejšie a konzervatívnejšie ako muži. Z výsledkov reprezentatívneho výskumu pre finančno-poradenskú spoločnosť Simplea vyplýva, že muži a ženy odlišne reagujú aj na prípadné finančné problémy. Zatiaľ čo muži radšej siahnu do úspor, ženy nemajú problém obrátiť sa so žiadosťou o pomoc na rodinu.

  --- Reklama ---

  Zatiaľ čo sa len 40 % žien z generácie tzv. Baby Boomers narodených v rokoch 1946 až 1964 považuje za finančne sebestačné, medzi mileniálkami narodenými v rokoch 1981 až 1996 je to až 70 %. Ženy však stále myslia najskôr na finančné zabezpečenie detí a rodiny.

  Ženy sa väčšinou zameriavajú na dlhodobejšie ciele a obvykle ich spájajú so svojou rodinou. „Typické je sporenie na bývanie a na zabezpečenie kvalitného štúdia pre deti. Ženy si často začnú sporiť na dôchodok až vtedy, keď už deti odídu z domu,“ hovorí finančná poradkyňa zo spoločnosti Simplea Jana Počarovská.

  Respondenti odpovedali aj na otázku: Akú najmenšiu sumu by podľa vás mali mať ľudia podobní vám našetrenú pred odchodom do dôchodku, aby mali dôchodok bez finančných starostí? Polovica opýtaných, ktorí uviedli nejakú sumu, by bola spokojná s úsporou 10-tisíc eur na dôchodok. Skromnejšie sú v tomto ohľade ženy. Polovici z nich by stačilo 10-tisíc eur, mužom 20-tisíc eur.

  --- Reklama ---

  Reprezentatívny prieskum pre spoločnosť Simplea uskutočnila agentúra MindBridge Consulting v auguste minulého roka. Vzorkou bola tisícka respondentov vo veku 18 až 65 rokov.

  Budúcoročné trináste penzie budú o niečo nižšie, rodičovský dôchodok čaká zásadná zmenaZdroj: TASR
  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pod zámienkou investovania peňazí do kryptomien podvodníci pripravili poškodeného o viac ako 100-tisíc eur.

  Polícia vyšetruje kryptomenový podvod, poškodený prišiel o viac ako 100-tisíc eur

  Pre ochranu detí v digitálnom priestore vznikne Centrum bezpečného internetu a okrem iného bude pripravený návrh pre úpravu liniek pomoci.

  Vznikne centrum určené na ochranu detí na internete

  Polícia obvinila 42-ročného muža z prečinu útoku na verejného činiteľa. Zavolal na tiesňovú linku a vyhrážal sa policajtovi zabitím.

  Muž sa na tiesňovej linke vyhrážal zabitím policajta: „Keby som mal nožík, zabijem ho na mieste!“

  Bratislavčan podával ľuďom opiáty, vytvoril u nich závislosť

  Rozsiahly požiar zasiahol v stredu chatrče v Stropkove v lokalite Za jarkom. Zhorelo deväť obydlí, v ktorých bývalo 46 obyvateľov.

  V osade v Stropkove horelo deväť chatrčí

  Juraj Slafkovský síce v ostatných troch zápasoch zámorskej NHL nebodoval, stále má šancu dostať sa na hranicu 20 gólov a 50 bodov v sezóne.

  Kapitán Montrealu vidí Slafkovského v budúcnosti ako jedného z najlepších krídelníkov v NHL

  Podpora autoritárskych strán dosahuje v Európe rekordne najvyššiu úroveň. Informoval o tom Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika.

  Podpora autoritárskych strán dosahuje v Európe rekordne najvyššiu úroveň

  Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku je novozvolený prezident a predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Dôveruje mu 49 percent opýtaných.

  Najdôveryhodnejším slovenským politikom je Pelllegrini