Viac

  Slováci majú stále väčší záujem o bývanie v podnájme. Výrazne stúpa aj jeho cena

  Záujem o nájomné bývanie rastie, zvýšený záujem sa prejavuje aj na cenách nájmu. Cena za štvorcový meter (m2) v minulom roku v Bratislave vzrástla o 15 %, na sumu približne 15 eur/m2. Ceny prenájmov rastú aj v regiónoch, tie v Košiciach sa už približujú bratislavským. Informovala o tom sieť realitných kancelárií RE/MAX.

  --- Reklama ---

  „V Bratislave sme zaznamenali nárast cien prenájmu na úroveň tesne nad 1000 eur v priemere za malometrážny byt na prelome roku 2023 a 2024. Tento nárast bol spôsobený kombináciou vyšších úrokových mier pri hypotekárnych úveroch a nízkej ponuke nových nehnuteľností na prenájom,” vysvetlil majiteľ realitnej kancelárie RE/MAX 1000 v Bratislave Michal Krížik.

  Ako dodal, ceny najvýraznejšie rástli pri novostavbách v centre hlavného mesta, no nárast cien sa nevyhol ani okrajovým častiam.

  Zdražela nielen Bratislava

  Nárast cien prenájmov možno sledovať aj v ďalších mestách. Podľa údajov realitnej kancelárie sa v Košiciach a Banskej Bystrici zvýšili približne o desať percent, v novostavbách o 20 až 30 %.

  --- Reklama ---
  Slováci záujem o bývanie v podnájme
  Shutterstock

  „Zaujímavosťou je, že aj v prímestských oblastiach Banskej Bystrice sa ceny prenájmov dorovnávajú s cenami v centre mesta. Tento trend ukazuje na zvýšený záujem o nájomné bývanie a jeho stabilizáciu, uviedol majiteľ RE/MAX Homecenter v Banskej Bystrici Peter Kerestény.

  Vo všetkých troch spomínaných mestách sa zmenili preferencie vo výbere bytov. Klienti si prenajímajú skôr byty v blízkosti centra mesta, škôl a obchodov. Mladí ľudia preferujú malometrážne byty, zatiaľ čo manažéri vyžadujú podľa realitnej kancelárie zväčša luxusnejšie bývanie ako súčasť svojho zamestnaneckého benefitu.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pod zámienkou investovania peňazí do kryptomien podvodníci pripravili poškodeného o viac ako 100-tisíc eur.

  Polícia vyšetruje kryptomenový podvod, poškodený prišiel o viac ako 100-tisíc eur

  Pre ochranu detí v digitálnom priestore vznikne Centrum bezpečného internetu a okrem iného bude pripravený návrh pre úpravu liniek pomoci.

  Vznikne centrum určené na ochranu detí na internete

  Polícia obvinila 42-ročného muža z prečinu útoku na verejného činiteľa. Zavolal na tiesňovú linku a vyhrážal sa policajtovi zabitím.

  Muž sa na tiesňovej linke vyhrážal zabitím policajta: „Keby som mal nožík, zabijem ho na mieste!“

  Bratislavčan podával ľuďom opiáty, vytvoril u nich závislosť

  Rozsiahly požiar zasiahol v stredu chatrče v Stropkove v lokalite Za jarkom. Zhorelo deväť obydlí, v ktorých bývalo 46 obyvateľov.

  V osade v Stropkove horelo deväť chatrčí

  Juraj Slafkovský síce v ostatných troch zápasoch zámorskej NHL nebodoval, stále má šancu dostať sa na hranicu 20 gólov a 50 bodov v sezóne.

  Kapitán Montrealu vidí Slafkovského v budúcnosti ako jedného z najlepších krídelníkov v NHL

  Podpora autoritárskych strán dosahuje v Európe rekordne najvyššiu úroveň. Informoval o tom Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika.

  Podpora autoritárskych strán dosahuje v Európe rekordne najvyššiu úroveň

  Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku je novozvolený prezident a predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Dôveruje mu 49 percent opýtaných.

  Najdôveryhodnejším slovenským politikom je Pelllegrini