Keby sa parlamentné voľby konali koncom februára, vyhrala by ich strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) so ziskom 22,8 percenta voličov. Nasleduje hnutie Progresívne Slovensko (PS), ktoré by volilo 20,9 percenta priaznivcov a strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD), ktorej dôveruje 16,8 percenta opýtaných.
Do parlamentu by sa okrem spomínaných troch strán prebojovalo Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), ktoré na svoju stranu získalo 6,3 percenta ľudí a strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorú by podporilo 6,1 percenta respondentov. Vyplýva to z prieskumu agentúry SANEP pre televíziu TA3. Zber dát prebehol od 26. do 29. februára na vzorke 1 685 respondentov.
Mimo Národnej rady SR by tak ostala aktuálna koaličná Slovenská národná strana (SNS), ktorej dôveruje len 4,9 percenta voličov či koalícia hnutia Slovensko, Kresťanská únia a Za ľudí. Tú by si vo voľbách zvolilo 5,7 percenta ľudí, avšak koalícia na obsadenie parlamentných lavíc potrebuje minimálne sedem percent priaznivcov. Hranicu piatich percent by nedosiahlo ani hnutie Republika, Magyar Szövetség – Maďarská aliancia, Sme rodina či Demokrati.
Ako ďalej z prieskumu vyplýva, Smer-SD by v parlamente obsadil 47 kresiel, progresívcom by patrilo 43 a Hlasu-SD 35 kresiel. Kresťanskí demokrati by obsadili 13 mandátov a SaS 12. Strany Smer-SD a Hlas-SD by tak po prípadných februárových voľbách mohli vytvoriť väčšinu aj bez SNS.