Viac

  Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava oslávi MDŽ čítaním hejtov známym a neznámym ženám

  Bratislavské Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava (DPOH) oslávi Medzinárodný deň žien (MDŽ) čítaním hejtov známym a neznámym ženám. Scénické čítanie pod názvom Odrežem ti hlavu! pripravuje na piatok 8. marca o 19.00 h. TASR o tom informovala PR manažérka Dana Freyerová.

  --- Reklama ---

  Spresňuje, že hejty, ktoré boli napísané a zaslané známym i neznámym ženám, budú na javisku v réžii Valerie Schulczovej čítať sociológ Michal Vašečka a herci Michal Rovňák a Juraj Vilikovský. „Vyznanie lásky z konšpiračného pekla si za ženy, ktorým boli hejty určené, vypočuje herečka Broňa Kováčiková,“ dodáva Freyerová.

  Hejty, ktoré budú znieť v DPOH, poskytli divadlu novinárky, političky či ženy z oblasti kultúry. „Obsahujú odporúčania, aby objekty ich nenávisti zmizli, vyhrážky smrťou, výzvy na znásilnenia. Ide o verbálne útoky na ženy, ktoré vo svojich životoch čosi dosiahli, zastupujú inštitúcie a práva nás všetkých, sú pevné vo svojich názoroch a postojoch,“ približuje divadlo a upozorňuje, že verbálny útok je často predzvesťou útoku fyzického.

  Bratislavské Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava (DPOH) oslávi Medzinárodný deň žien (MDŽ) čítaním hejtov známym a neznámym ženám.

  „Pri násilných trestných činoch býva postupné posúvanie hranice od slov k útoku bežné. Hovorme nahlas o tom, že násilie existuje a je medzi nami v rôznych podobách. Online nenávisť má v realite svoju konkrétnu tvár,“ podčiarkujú tvorcovia „scénického čítania online nenávisti“. Ďalej uvádzajú, že sa v ňom pokúsia o miernu iróniu, zvláštny čierny humor, pretože hodinové počúvanie nebezpečných, surových a hlavne skutočných vyhrážok, nadávok a urážok neprospeje nikomu. „Nejde však o zľahčovanie hejtu, ale o pokus vyjadriť zlobu a hlúposť kričiacej menšiny.“

  --- Reklama ---

  Scénické čítanie je súčasťou vznikajúcej platformy, založenej prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou, ktorej cieľom je eliminovať páchanie násilia na ženách a dievčatách v akejkoľvek forme.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pod zámienkou investovania peňazí do kryptomien podvodníci pripravili poškodeného o viac ako 100-tisíc eur.

  Polícia vyšetruje kryptomenový podvod, poškodený prišiel o viac ako 100-tisíc eur

  Pre ochranu detí v digitálnom priestore vznikne Centrum bezpečného internetu a okrem iného bude pripravený návrh pre úpravu liniek pomoci.

  Vznikne centrum určené na ochranu detí na internete

  Polícia obvinila 42-ročného muža z prečinu útoku na verejného činiteľa. Zavolal na tiesňovú linku a vyhrážal sa policajtovi zabitím.

  Muž sa na tiesňovej linke vyhrážal zabitím policajta: „Keby som mal nožík, zabijem ho na mieste!“

  Bratislavčan podával ľuďom opiáty, vytvoril u nich závislosť

  Rozsiahly požiar zasiahol v stredu chatrče v Stropkove v lokalite Za jarkom. Zhorelo deväť obydlí, v ktorých bývalo 46 obyvateľov.

  V osade v Stropkove horelo deväť chatrčí

  Juraj Slafkovský síce v ostatných troch zápasoch zámorskej NHL nebodoval, stále má šancu dostať sa na hranicu 20 gólov a 50 bodov v sezóne.

  Kapitán Montrealu vidí Slafkovského v budúcnosti ako jedného z najlepších krídelníkov v NHL

  Podpora autoritárskych strán dosahuje v Európe rekordne najvyššiu úroveň. Informoval o tom Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika.

  Podpora autoritárskych strán dosahuje v Európe rekordne najvyššiu úroveň

  Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku je novozvolený prezident a predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Dôveruje mu 49 percent opýtaných.

  Najdôveryhodnejším slovenským politikom je Pelllegrini