Viac

  V Tatranskej Štrbe a na Štrbskom Plese evidujú zvýšený pohyb medveďov

  Na území Tatranskej Štrby a Štrbského Plesa zaznamenali zvýšený pohyb medveďov na viacerých miestach. Upozornila na to obec Štrba, pod ktorú tieto časti patria, na svojej internetovej stránke. Domácich i turistov preto žiada o zvýšenú opatrnosť a dodržiavanie opatrení.

  --- Reklama ---

  Obec radí vyhýbať sa osamelým a neznámym miestam a pokiaľ je to možné, zdržiavať sa na frekventovanejších cestách a chodníkoch. Rovnako nevyhadzovať potraviny a odpadky mimo zabezpečených miest. „Dbajte na to, aby boli všetky odpadky riadne uzavreté a odkladané na vyhradené miesta,“ pripomenula.

  Domácich miláčikov odporúča obec mať na vôdzke, keďže psy a iné domáce zvieratá môžu prilákať medveďa. Zároveň radí nepribližovať sa k medveďom. „Ak spozorujete medveďa, zachovajte kľud, nepanikárte a pomaly sa vzdiaľte. Nikdy sa nepribližujte k medveďovi za účelom fotografovania alebo pozorovania,“ pripomína.

  V prípade spozorovania medveďa odporúča obec oznámiť to ostatným ľuďom v okolí a príslušným úradom na telefónnom čísle 112, 158 alebo kontaktovať Zásahový tím pre medveďa hnedého – sever na telefónnom čísle +421 903 201 978.

  Ďalšie napadnutie medveďa na Slovensku
  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum