Viac

  Ďalšia známa tvár sa vytratí zo slovenských obrazoviek. RTVS opúšťa tento moderátor

  RTVS opúšťa známy moderátor a bývalý šéf televízneho spravodajstva Miro Frindt. Vo verejnoprávnej televízii končí po 25 rokoch. Frindt patrí medzi otvorených kritikov snáh Ficovej vlády o zmeny v RTVS.

  --- Reklama ---

  „Nie, nebolo to ľahké rozhodovanie, nebudem machrovať, že opúšťam televíziu rád. Keby toto bolo silné verejnoprávne médium vo vyspelej demokracii, so svojimi skúsenosťami a v tomto veku by som bol na vrchole kariéry. Žiaľ, u nás to tak nie je. Musím sa zariadiť inak,“ napísal na sociálnej sieti.

  Posledný júnový deň bude jeho posledným dňom vo verejnoprávnom médiu. RTVS ho podľa jeho slov veľa naučila. „Venoval som jej 25 rokov života, v Mlynskej doline som zošedivel. Verím, že som niečo odovzdal aj vám – televíznym divákom,“ uviedol. Kolegom v RTVS želá všetko dobré, veľa trpezlivosti a síl.

  „Nedajte sa klamať starosvetskými poučkami o vyvažovaní, dajú sa veľmi ľahko politicky zneužiť. Spravodajstvo dnes funguje inak,“ naznačil Frindt. Pre portál omediach.sk povedal, že od januára nie je v žiadnych spravodajských prémiových formátoch RTVS. „Nebudem sa pýtať manažérky televízneho spravodajstva prečo. Mali sme už na začiatku rozdielne pohľady na reláciu Interview, ktorú moderujem,“ uviedol.

  --- Reklama ---

  Mira Frindta na sociálnej sieti podporila aj dramaturgička, textárka a bývalá poslankyňa Národnej rady SR Monika Kozelová. „Mladší kolegovia sa pýtajú, prečo odchádzaš. No lebo… Aj mňa už poslali. Niekoľkokrát. A vždy to bolo o zmene politického vedenia krajiny. A keď si spomeniem na tie dôvody… to len bolo niečo! Vraj “Detská tvorba nie je v centre záujmu RTVS”,“ uviedla a dodala, že na ňu to skúšali rôzne.

  Medzinárodné novinárske organizácie vyzývajú na stiahnutie návrhu zákona na zrušenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).Zdroj: TASR

  Napríklad ju nútili podpísať absolútne nadhodnotenú zmluvu až o takú sumu, že to bolo „na basu.“ „A viazala sa k eventu Roberta Fica, Širokého a Smeru. Nepodpísala som ju. A tak to spravili inak. Šikovné,“ napísala. Na záver dodala, že bojovať za pravdu nikdy nebolo jednoduché a Miro Frindt ten boj ustál so cťou. „Obaja milujeme RTVS. Verejnoprávnu. Nie štátnu, nie politickú. Snáď sa tam raz vrátime,“ uzavrela.

  V pondelok sa zhruba 150 zamestnancov a spolupracovníkov RTVS zúčastnilo na prvom výstražnom štrajku. Protestujú proti návrhu zákona z dielne SNS, ktorý zásadným spôsobom mení celú RTVS.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Nepriaznivé počasie na festivale Pohoda viedlo k nečakanému ukončeniu podujatia a spusteniu policajného vyšetrovania.

  Polícia žiada verejnosť o videá búrky na festivale Pohoda

  V prípade mŕtvej ženy vo Veľkom Mederi bolo vznesené obvinenie

  Bukovec

  Vo vodnej nádrži Bukovec našli telo muža, ktorého hľadali od pondelka

  Nová dohoda s francúzskou firmou zabezpečí dodávky jadrového paliva pre zariadenia v Bohuniciach a Mochovciach.

  Slovensko čoskoro nahradí ruské jadrové palivo francúzskym

  Šéf envirorezortu Tomáš Taraba reagoval podaním trestného oznámenia na generálnej prokuratúre za údajné zneuctenie štátnych symbolov.

  Taraba podal trestné oznámenie v súvislosti s Dúhovým prideom. Údajne došlo k hanobeniu štátneho znaku

  Povolenie na prevádzku má 172 umelých kúpalísk a 536 bazénov. V prevádzke je aj 13 prírodných kúpalísk s neorganizovanou rekreáciou.

  Slovenskí hygienici vydali varovanie. Tieto prírodné kúpaliská nie sú vhodné na kúpanie

  Polícia hľadá svedkov udalosti v Parchovanoch, pri ktorej zomrel muž

  Slovensko podľa NBS starne a naša ekonomika s ním. Výkonnosť zdravotníctva kríva