Viac

  Viacero štátnych nemocníc získa vyše 27 miliónov na investičné projekty

  Viacero štátnych nemocníc dostane financie na investičné projekty realizované v rokoch 2025 až 2028. Celková suma schválených investičných projektov je 27,6 milióna eur. TASR o tom informovalo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR. Zároveň avizovalo, že v dohľadom čase chce do nemocníc prerozdeľovať ďalšie prostriedky.

  --- Reklama ---

  Rezort schválil celkovo 18 investičných projektov s hodnotou nad jeden milión eur. Financie poputujú Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach, Národnému onkologickému ústavu v Bratislave, Psychiatrickej nemocnici Profesora Matulaya v Kremnici, Univerzitnej nemocnici Bratislava, Fakultnej nemocnici s poliklinikou Nové Zámky, Národnému ústavu detských chorôb v Bratislave, Psychiatrickej liečebni Samuela Bluma v Plešivci a Psychiatrickej nemocnici Philippa Pinela Pezinok.

  Rezort podotkol, že sa pri výbere projektov zameral na zdravotnícke zariadenia, ktorým v uplynulých rokoch neboli pridelené financie. „Robíme všetko pre to, aby sa do našich nemocníc dostali prostriedky na nevyhnutné rekonštrukcie a modernizáciu. Pre zlepšovanie zdravotnej starostlivosti o pacientov je nepochybne dôležité aj skvalitňovanie a modernizácia priestorového a prístrojového zariadenia zdravotníckych zariadení naprieč Slovenskom. Zároveň verím, že sa tak zvýši aj ich atraktivita pre zdravotníckych pracovníkov, ktorí tak budú motivovaní zostať pracovať v slovenských nemocniciach,“ uviedla ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD).

  Zdroj: TASR – František Iván

  Ministerstvo priblížilo, že investičné projekty sú rozdelené do troch skupín. Ide o pokračujúce investičné projekty, ktorých realizácia sa začala už v roku 2024 a pokračuje v nasledovných rokoch, nové projekty, ktorých realizácia sa začne v roku 2025 a projekty, ktorých hlavným zdrojom financovania je plán obnovy, avšak budú vyžadovať finančné prostriedky na ich dofinancovanie.

  --- Reklama ---

  Dolinková zároveň avizovala, že týmto krokom pomoc nemocniciam nekončí. „V dohľadnom čase sa ministerstvo zdravotníctva chystá prerozdeľovať ďalšie prostriedky do našich nemocníc. Takýmto spôsobom chceme riešiť situáciu v dlhodobo zanedbávaných zariadeniach, ktoré potrebujú modernizáciu a nové moderné prístrojové vybavenie,“ ozrejmila.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum