Viac

  V Saudskej Arábii za jeden deň popravili sedem ľudí usvedčených z „terorizmu“

  Saudská Arábia popravila v utorok sedem ľudí usvedčených zo spáchania teroristických činov. Informuje o tom agentúra AFP s tým, že ide o najvyšší počet popráv v tomto kráľovstve vykonaných v jediný deň od marca 2022, keď bolo v jeden deň popravených 81 ľudí.

  --- Reklama ---

  Siedmi popravení boli odsúdení za „vytváranie a financovanie teroristických organizácií a subjektov, ako aj komunikáciu a obchodovanie s nimi“ s cieľom narušiť tak bezpečnosť a stabilitu spoločnosti v krajine, informovala oficiálna tlačová agentúra citujúc ministerstvo vnútra. Ich štátna príslušnosť nebola zverejnená, no mená aj tituly podľa AFP naznačovali, že išlo o Saudskoarabov.

  Saudská Arábia popravila v utorok až sedem ľudí usvedčených zo spáchania činov považovaných za terorizmus.Zdroj: Shutterstock

  Saudská Arábia patrí ku krajinám, ktoré udeľujú trest smrti vôbec najčastejšie. Od začiatku roka doteraz už popravila 29 ľudí, kým za celý vlaňajší rok vykonala až 170 popráv.

  Dosiaľ najvyšší ročný počet, a síce 187 popráv, vykonali v tejto krajine v roku 2019. Marec 2022 bol však rekordný v inom zmysle, za jediný deň tam totiž popravili 81 ľudí. Tieto popravy vyvolali pobúrenie medzinárodného spoločenstva.

  --- Reklama ---

  Saudská Arábia je kritizovaná za časté používanie trestu smrti. Tamojšie štátne médiá ani nešpecifikujú spôsob popravy, tá sa však často vykonáva odseknutím hlavy.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Polícia v Paríži zadržala podozrivého muža z iránskeho konzulátu

  F1: Stroll ovládol jediný tréning na VC Číny. Druhý skončil Piastri, tretí Verstappen

  Izrael v noci zaútočil na Irán. Ide o odvetu za jeho víkendový útok

  Európa chce od Číny dve veci. Nie je však isté či ich dostane

  NHL: Tampa Bay sa pred play off naladila víťazstvom nad Torontom

  Amsterdam zaviedol nové opatrenia proti masovému turizmu

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov

  Český Senát umožnil, aby boli prijaté nové pravidlá pre partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Môžu byť prijaté už vo štvrtok.

  Český senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia