Viac

  Londýnsky dom Freddieho Mercuryho je na predaj za 30 miliónov libier

  Niekdajší londýnsky dom zosnulého britského speváka Freddieho Mercuryho je na predaj za 30 miliónov libier (vyše 35 miliónov eur). TASR informáciu prevzala z utorkovej správy stanice Sky News.

  --- Reklama ---

  Rezidencia s názvom Garden Lodge sa nachádza v štvrti Kensington na západe Londýna. Mercury ju zvykol označovať za svoj „vidiecky dom v centre Londýna“. Postavená bola v roku 1907 v neogeorgiánskom štýle. Okrem iného sa v nej nachádza jedáleň so zvýšeným stropom, šatník s množstvom zrkadiel, bar, knižnica či záhrada v japonskom štýle. Mercury kúpil tento dom v roku 1980 a v nasledujúcom desaťročí ho dal zrekonštruovať, pričom doň vniesol svoj jedinečný vkus a tiež zbierku umenia z celého sveta.

  Niekdajší londýnsky dom zosnulého britského speváka Freddieho Mercuryho je na predaj za 30 miliónov libier (vyše 35 miliónov eur).

  V novembri 1991 v ňom Mercury vo veku 45 rokov zomrel na komplikácie spojené s AIDS. Dom zanechal svojej najlepšej priateľke Mary Austinovej, ktorá v ňom žila nasledovných 30 rokov. Austinová vlani prostredníctvom aukčnej siene Sotheby’s rozpredala približne 1500 predmetov z domu, pričom časť výťažku z dražby venovala charitatívnej organizácii Mercury Phoenix Trust, ktorú založili zvyšní členovia skupiny Queen.

  Medzi draženými predmetmi bola replika koruny svätého Eduarda, ručne písané texty niektorých z najväčších hitov skupiny Queen, ako aj kolekcia Mercuryho extravagantných pódiových kostýmov. Zelené záhradné dvere domu, ktoré boli pokryté odkazmi od fanúšikov, sa na aukcii predali za 412.750 libier (482.000 eur).

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Polícia v Paríži zadržala podozrivého muža z iránskeho konzulátu

  F1: Stroll ovládol jediný tréning na VC Číny. Druhý skončil Piastri, tretí Verstappen

  Izrael v noci zaútočil na Irán. Ide o odvetu za jeho víkendový útok

  Európa chce od Číny dve veci. Nie je však isté či ich dostane

  NHL: Tampa Bay sa pred play off naladila víťazstvom nad Torontom

  Amsterdam zaviedol nové opatrenia proti masovému turizmu

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov

  Český Senát umožnil, aby boli prijaté nové pravidlá pre partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Môžu byť prijaté už vo štvrtok.

  Český senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia