Viac

  V karloveskej základnej škole nenastal výbuch, reaguje mestská časť

  V Základnej škole Alexandra Dubčeka na Majerníkovej 62 v bratislavskej Karlovej Vsi dnes nenastal výbuch, ako uviedli niektoré médiá. Mestská časť reaguje na medializované informácie o údajnom výbuchu v jednej zo svojich základných škôl.

  --- Reklama ---

  „Všetci žiaci, pedagogickí aj nepedagogickí pracovníci sú v poriadku, neboli ohrození na živote ani na zdraví, nevznikli žiadne materiálne škody a vyučovanie pokračuje,“ priblížil hovorca Karlovej Vsi Branislav Heldes. Príčiny chemickej reakcie budú predmetom vyšetrovania.

  Incident sa stal dnes predpoludním v technickej miestnosti, ktorá patri k školskej plavárni, a nemajú do nej prístup učitelia ani žiaci. „Jeden z pracovníkov v tejto miestnosti riedil chlór s inou neznámou látkou, v dôsledku čoho nastala chemická reakcia,“ vysvetlil hovorca s tým, že pracovníka previezli z preventívnych dôvodov do nemocnice, je pri vedomí a komunikuje. Hasiči skontrolovali školské priestory, najmä koncentráciu chlóru vo všetkých priestoroch. „Vzhľadom na nízke hodnoty vyučovanie v škole pokračuje bez obmedzení,“ doplnil hovorca Karlovej Vsi.

  V Základnej škole Alexandra Dubčeka na Majerníkovej 62 v bratislavskej Karlovej Vsi dnes nenastal výbuch, ako uviedli niektoré médiá.Zdroj: TASR
  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Z dôvodu vážnej dopravnej nehody na diaľnici D1 v smere z Trnavy do Trenčína polícia uzavrela diaľnicu D1, a to už od križovatky Trnava.

  Ďalší útok medveďa na Slovensku. Na miesto smeruje záchranársky vrtuľník

  Slovenský hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa podľa parity kúpnej sily bol v minulom roku v rámci EÚ štvrtý najslabší.

  Koľko Slovákov má finančnú rezervu? Toto číslo ťa možno šokuje

  Fico by chcel na poste predsedu parlamentu Andreja Danka

  SNS navrhuje, aby mohli zamestnanci rekreačný poukaz preniesť na rodiča

  Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

  Nominálne mzdy rástli vo všetkých odvetviach. V niektorých však naďalej klesala zamestnanosť

  Vážna autonehoda v Košiciach. Hlásia niekoľko zranených

  Belgicko vyšetruje podozrenia, že Rusko sa snaží ovplyvniť eurovoľby

  Eurokomisia

  Európska komisia má obavy, či bude Slovensko vedieť zaručiť, že sa nebudú rozkrádať financie z Plánu obnovy