Viac

  Útočník, ktorý bodol a vážne zranil 15-ročné dievča, je opäť vo väzbe

  Mladý muž, ktorý vlani v apríli v Banskej Bystrici s nožom napadol a ťažko zranil 15-ročné dievča, je opäť vo väzbe. V pondelok o tom rozhodol Okresný súd Banská Bystrica, rozhodnutie nie je právoplatné. Mladík bol na slobode od polovice februára, keď sa z väzby dostal pre pochybenie okresného súdu.

  --- Reklama ---

  „Okresný súd v Banskej Bystrici rozhodol o vzatí obžalovaného do opakovanej väzby z dôvodu takzvanej útekovej, ako aj kolúznej väzby, pričom väzba obžalovaného nebola nahradená dohľadom probačného a mediačného úradníka,“ priblížila pre TASR hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Uhrovičová. Ako dodala, opakovaná väzba obžalovaného začala v piatok (8. 3.) popoludní, keď ho obmedzili na osobnej slobode na základe príkazu na zatknutie. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné, obžalovaný si ponechal lehotu na podanie sťažnosti.

  Mladý muž, ktorý vlani v apríli v Banskej Bystrici s nožom napadol a ťažko zranil 15-ročné dievča, je opäť vo väzbe.

  V piatok sa na banskobystrickom okresnom súde malo začať aj hlavné pojednávanie, mladý muž, ktorý čelí obžalobe pre obzvlášť závažný zločin vraždy v štádiu pokusu, sa naň nedostavil. Obžalovaný bol na slobode približne od polovice februára. Z väzby sa dostal po pochybení okresného súdu, ktorý krajskému súdu neskoro predložil spis na rozhodnutie o podanej sťažnosti obžalovaného voči ponechaní vo väzbe.

  K útoku na banskobystrickom sídlisku Fončorda došlo začiatkom apríla 2023. V tom čase 22-ročný muž zaútočil na 15-ročné dievča a nožom jej spôsobil ťažké zranenia. Útočník po skutku z miesta činu ušiel, krátko po incidente ho pri jednej zo základných škôl zadržala polícia. Nasledujúci deň pri pátracej akcii našli aj nôž, ktorým mal útočiť.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Z dôvodu vážnej dopravnej nehody na diaľnici D1 v smere z Trnavy do Trenčína polícia uzavrela diaľnicu D1, a to už od križovatky Trnava.

  Ďalší útok medveďa na Slovensku. Na miesto smeruje záchranársky vrtuľník

  Slovenský hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa podľa parity kúpnej sily bol v minulom roku v rámci EÚ štvrtý najslabší.

  Koľko Slovákov má finančnú rezervu? Toto číslo ťa možno šokuje

  Fico by chcel na poste predsedu parlamentu Andreja Danka

  SNS navrhuje, aby mohli zamestnanci rekreačný poukaz preniesť na rodiča

  Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

  Nominálne mzdy rástli vo všetkých odvetviach. V niektorých však naďalej klesala zamestnanosť

  Vážna autonehoda v Košiciach. Hlásia niekoľko zranených

  Belgicko vyšetruje podozrenia, že Rusko sa snaží ovplyvniť eurovoľby

  Eurokomisia

  Európska komisia má obavy, či bude Slovensko vedieť zaručiť, že sa nebudú rozkrádať financie z Plánu obnovy