Viac

  Dekan Fakulty umení TUKE Tibor Uhrín odstúpil z funkcie po krádeži obrazu

  Dekan Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach (TUKE) Tibor Uhrín odstúpil z funkcie. Oznámil to v pondelok na zasadaní Akademického senátu FU TUKE po medializovanej kauze, keď zobral z kaviarne v centre Košíc cenný obraz. Akademický senát prijal jeho ospravedlnenie a abdikáciu.

  --- Reklama ---

  Senát vo zverejnenom stanovisku poukázal na to, že dekan ako významná osobnosť reprezentujúca Fakultu umení TUKE je morálnym vzorom pre akademickú obec a zvlášť študentov. „Kriticky sa staviame k jeho konaniu, ktoré malo a naďalej má negatívny dosah a poškodzuje dobré meno Fakulty umení TUKE. Jeho profesionálne nepresvedčivá komunikácia a interpretácia vlastného činu má zároveň dosah na vnímanie umeleckej obce verejnosťou,“ uvádza sa v zverejnenom stanovisku.

  Dekan Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach (TUKE) Tibor Uhrín odstúpil z funkcie. Oznámil to po medializovanej kauze.Zdroj: TASR

  Obraz od výtvarníčky Herty Ondrušovej-Victorinovej (1912 – 1999) zmizol zo steny kaviarne na košickej Hlavnej ulici. Zvesenie obrazu dekanom dokumentuje videozáznam z bezpečnostnej kamery. Majitelia kaviarne chceli riešiť prípad na polícii, napokon však došlo k vráteniu maľby. Prípadom sa napriek tomu polícia zaoberá a koná ex offo (z úradnej povinnosti – pozn. TASR).

  Uhrín pre TASR priznal, že obraz zo steny zložil, pričom uviedol, že nepoznal jeho pôvod ani hodnotu. „Bola to bláznivá recesia, obraz mal byť zvesený a následne vrátený, nebol v tom úmysel sa obohatiť,“ uviedol. Pripúšťa pritom svoju chybu alebo zlyhanie. „Áno, samozrejme, bolo to neuvážené, ľutujem takéto konanie a všetkým zainteresovaným sa ospravedlňujem,“ skonštatoval minulý týždeň. Prijíma aj zodpovednosť v tomto smere.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pri elektronických testoch na vodičský preukaz je neúspešnosť Slovákov vyššia

  banka, výber z bankomatu, peniaze, mBank

  Klienti jednej z najväčších bánk na Slovensku si priplatia. Už čoskoro zmení svoj cenník poplatkov

  Na pozíciu eurokomisára vláda navrhne Maroša Šefčoviča

  Nemôžeme brať na ľahkú váhu, že nás niekto chce dostať z Európskej únie, hovorí Ódor

  Ministrovi práce a sociálnych vecí sa podarilo nájsť zdroje na zvýšenie dodatočného jednorazového príspevku pre všetkých dôchodcov.

  Dôchodcovia ocenili návrh SNS na prenos rekreačných poukazov seniorom

  Poznáme dôvod, prečo sa zrušil príspevok na zuby. Zdravotné poisťovne pripravujú nové benefity

  Väčšina Ukrajincov si myslí, že aj v prípade redukcie pomoci zo Západu, by krajina mala pokračovať v boji za oslobodenie okupovaných oblastí.

  Slováci v priebehu necelých dvoch dní vyzbierali viac ako milión eur na muníciu pre Ukrajinu

  Pod zámienkou investovania peňazí do kryptomien podvodníci pripravili poškodeného o viac ako 100-tisíc eur.

  Polícia vyšetruje kryptomenový podvod, poškodený prišiel o viac ako 100-tisíc eur