Viac

  Pytliacka pasca zlomila samici bobra vodného väz, našli ju na brehu rieky Belá

  V pytliakmi nastraženej pasci na brehu rieky Belá v katastri obce Liptovská Kokava (okres Liptovský Mikuláš) našli uhynutého bobra vodného. Informovala o tom Správa Tatranského národného parku (TANAP) s tým, že spoločenská hodnota nájdenej dospelej samice bola vyčíslená na dvetisíc eur.

  --- Reklama ---

  Na chránené zviera bez známok života natrafila počas víkendovej prechádzky dvojica dievčat, ktoré nález ohlásili enviropolícii. „Tá spolu so zamestnancom Správy TANAP-u zaistila na mieste dôkazy. Príčinou smrti samice bobra bol zlomený väz. V okolí boli nastražené ešte ďalšie dve podomácky vyrobené pasce rovnakého typu,“ uviedla Správa TANAP-u.

  V pytliakmi nastraženej pasci na brehu rieky Belá v katastri obce Liptovská Kokava (okres Liptovský Mikuláš) našli uhynutého bobra vodného.

  Ochranári avizujú, že okoliu rieky Belá budú v najbližších dňoch venovať väčšiu pozornosť a v tejto lokalite nielen zintenzívnia hliadky, ale prehľadajú tiež brehové porasty s úmyslom nájsť prípadné ďalšie pasce.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Z dôvodu vážnej dopravnej nehody na diaľnici D1 v smere z Trnavy do Trenčína polícia uzavrela diaľnicu D1, a to už od križovatky Trnava.

  Ďalší útok medveďa na Slovensku. Na miesto smeruje záchranársky vrtuľník

  Slovenský hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa podľa parity kúpnej sily bol v minulom roku v rámci EÚ štvrtý najslabší.

  Koľko Slovákov má finančnú rezervu? Toto číslo ťa možno šokuje

  Fico by chcel na poste predsedu parlamentu Andreja Danka

  SNS navrhuje, aby mohli zamestnanci rekreačný poukaz preniesť na rodiča

  Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

  Nominálne mzdy rástli vo všetkých odvetviach. V niektorých však naďalej klesala zamestnanosť

  Vážna autonehoda v Košiciach. Hlásia niekoľko zranených

  Belgicko vyšetruje podozrenia, že Rusko sa snaží ovplyvniť eurovoľby

  Eurokomisia

  Európska komisia má obavy, či bude Slovensko vedieť zaručiť, že sa nebudú rozkrádať financie z Plánu obnovy