Viac

  Ukrajina tvrdí, že jej morské drony zničili loď ruskej Čiernomorskej flotily

  Ukrajinské námorné drony zničili hliadkovú loď ruskej Čiernomorskej flotily pri okupovanom Krymskom polostrove. Uviedla to ukrajinská vojenská rozviedka, informuje TASR na základe správy agentúry AFP.

  --- Reklama ---

  Hovorca ukrajinskej vojenskej tajnej služby (HUR) Andrij Jusov povedal, že ruská loď z názvom Sergej Kotov bola zasiahnutá viackrát a počas nočného útoku bola zničená. „Pokiaľ ide o posádku, podrobnosti sa upresňujú. Sú tam mŕtvi a zranení. Je však pravdepodobné, že niektorým členom posádky sa podarilo evakuovať,“ dodal.

  Námorné drony zaútočili na ruskú loď v blízkosti Kerčského prielivu a spôsobili jej „trvalé poškodenie kormy, pravoboku a ľavoboku“, tvrdí HUR. Ukrajinské média v utorok napísali, že hliadkovú loď Project 22160 Sergej Kotov v noci zasiahlo zariadenie bez posádky.

  Ukrajinské námorné drony zničili hliadkovú loď ruskej Čiernomorskej flotily pri okupovanom Krymskom polostrove.Zdroj: Profimedia

  Šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak v príspevku na platforme Telegram uviedol, že „ruská Čiernomorská flotila je symbolom okupácie“. „Nemôže byť na ukrajinskom Kryme,“ dodal v zjavnej narážke na nočný útok.

  --- Reklama ---

  Na Kerčskom moste, ktorý spája Krym s ruskou pevninou, bola dočasne pozastavená vlaková doprava, informovali na Telegrame ruské úrady na Kryme. Dodali, že približne do 8.00 h SEČ bola prerušená aj automobilová doprava, informovala agentúra Reuters. Moskva, ktorá Krymský polostrov anektovala v roku 2014, sa k správam o útoku zatiaľ nevyjadrila.

  Ukrajinská armáda vo februári oznámila, že pomocou námorných dronov sa jej neďaleko Krymu podarilo potopiť ruskú výsadkovú loď.

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Polícia v Paríži zadržala podozrivého muža z iránskeho konzulátu

  F1: Stroll ovládol jediný tréning na VC Číny. Druhý skončil Piastri, tretí Verstappen

  Izrael v noci zaútočil na Irán. Ide o odvetu za jeho víkendový útok

  Európa chce od Číny dve veci. Nie je však isté či ich dostane

  Väčšina Ukrajincov si myslí, že aj v prípade redukcie pomoci zo Západu, by krajina mala pokračovať v boji za oslobodenie okupovaných oblastí.

  Slováci v priebehu necelých dvoch dní vyzbierali viac ako milión eur na muníciu pre Ukrajinu

  NHL: Tampa Bay sa pred play off naladila víťazstvom nad Torontom

  Amsterdam zaviedol nové opatrenia proti masovému turizmu

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov