Viac

  Trnavský župan Viskupič vstúpil do Progresívneho Slovenska

  Do Progresívneho Slovenska vstupuje predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. Je to prvý župan, ktorý bude pôsobiť v strane. Progresívne Slovensko chce podľa predsedu Michala Šimečku po víťazných voľbách do Európskeho parlamentu „prečísliť“ terajšiu vládnu koalíciu aj v komunálnych a župných voľbách, ktoré budú o viac ako dva roky.

  --- Reklama ---

  „Toto je len začiatok, pokiaľ ide o posilňovanie Progresívneho Slovenska v komunálnej a župnej politike a pokiaľ ide o posilňovanie našej prítomnosti po celom Slovensku. Budeme otvárať nové regionálne kancelárie, chystáme výjazdové zasadnutia poslaneckého klubu po celom Slovensku a chystáme aj ďalšie personálne akvizície,“ povedal Šimečka, keď v Trnave predstavoval Viskupiča ako novú posilu. Potvrdil, že prebiehajú rozhovory s mnohými ľuďmi z komunálnej politiky a ďalšími výraznými osobnosťami. Ich cieľom podľa Šimečku je, aby Progresívne Slovensko ďalej rástlo.

  Do Progresívneho Slovenska vstupuje predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. ako prvý župan.Zdroj: TASR

  Viskupič vyhlásil, že má ambíciu pomôcť formovať politiku pre Slovensko, regióny, mesta, obce a hlavne občanov spôsobom, ktorý je rázny, slušný, predvídateľný a odborný. „Preto som sa rozhodol pridať k Progresívnemu Slovensku, v ktorom som za ostatné obdobie našiel v mnohých otázkach spoločný jazyk,“ povedal Viskupič. Viskupič je predsedom Trnavského samosprávneho kraja od roku 2017, v krajských voľbách zvíťazil s podporou širokého spektra politických strán aj v roku 2022. Nepredpokladá, že vstup do Progresívneho Slovenska by na tejto podpore niečo zmenil, spolupráca s inými stranami bude podľa neho pokračovať. „Cítim mandát toho „nesmeráckeho“ a „nehlasáckeho“ spektra v našom kraji a reprezentujeme ho v spolupráci na krajskej úrovni. Ja na túto stranu politického spektra prirodzene patrím,“ vysvetlil Viskupič.

  Jozef Viskupič bol jedným zo štyroch zakladateľov hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (dnes Slovensko) vedeného Igorom Matovičom. Zámer odísť bývalým kolegom z hnutia prezentoval na sneme začiatkom marca.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum