Viac

  Tomáš Taraba odmietol, že by mal byť ministrom kultúry

  Zvolený poslanec Národnej rady (NR) SR za SNS Tomáš Taraba nebude novým ministrom kultúry. Pre TASR potvrdil, že nemá záujem o tento rezort. Po tom, čo sa Taraba začal spomínať ako možný minister kultúry, protestovali voči jeho nominácii viacerí predstavitelia umeleckej obce.

  --- Reklama ---

  Informáciu o tom, že by mal byť ministrom kultúry, označil Taraba na sociálnej sieti za hoax. Chce však urobiť všetko preto, aby sa kultúra „vrátila Slovákom“. Peniaze treba podľa neho presmerovať na opravu hradov a zámkov, historických pamiatok, podporovať opätovné vydávanie slovenskej klasickej literatúry či umelecké zbory v obciach a umelecké školy.

  Tomáš TarabaZdroj: TASR

  Viacerí umelci podporili petíciu, v ktorej odmietajú, že by sa ministrom kultúry mal stať Tomáš Taraba. Nemá podľa nich dostatok profesijných skúseností. Jeho verejné pôsobenie vnímajú ako radikálno-nacionalistické. Vyzvali tiež predstaviteľov strán Smer-SD, Hlas-SD a SNS, aby na čelo rezortu postavili osobnosť, „ktorá požíva prirodzenú vážnosť a rešpekt v oblasti kultúry na Slovensku a nevyvoláva kontroverzné reakcie v spoločnosti“.

  Smer-SD, Hlas-SD a SNS podpísali v stredu (11. 10.) memorandum o porozumení a dohodli sa na podpise koaličnej zmluvy. Smeru-SD má okrem premiérskeho postu patriť šesť ministerstiev, Hlasu-SD sedem. SNS má obsadiť tri rezorty, z toho jedno s účinnosťou od prvého januára 2024.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Nepriaznivé počasie na festivale Pohoda viedlo k nečakanému ukončeniu podujatia a spusteniu policajného vyšetrovania.

  Polícia žiada verejnosť o videá búrky na festivale Pohoda

  V prípade mŕtvej ženy vo Veľkom Mederi bolo vznesené obvinenie

  Bukovec

  Vo vodnej nádrži Bukovec našli telo muža, ktorého hľadali od pondelka

  Nová dohoda s francúzskou firmou zabezpečí dodávky jadrového paliva pre zariadenia v Bohuniciach a Mochovciach.

  Slovensko čoskoro nahradí ruské jadrové palivo francúzskym

  Šéf envirorezortu Tomáš Taraba reagoval podaním trestného oznámenia na generálnej prokuratúre za údajné zneuctenie štátnych symbolov.

  Taraba podal trestné oznámenie v súvislosti s Dúhovým prideom. Údajne došlo k hanobeniu štátneho znaku

  Povolenie na prevádzku má 172 umelých kúpalísk a 536 bazénov. V prevádzke je aj 13 prírodných kúpalísk s neorganizovanou rekreáciou.

  Slovenskí hygienici vydali varovanie. Tieto prírodné kúpaliská nie sú vhodné na kúpanie

  Polícia hľadá svedkov udalosti v Parchovanoch, pri ktorej zomrel muž

  Slovensko podľa NBS starne a naša ekonomika s ním. Výkonnosť zdravotníctva kríva