Viac

  Fusakle sa prepadli do straty, zatvorili predajné miesta a znížili počet zamestnancov

  Známa značka dizajnového ponožkového tovaru na Slovensku a v Čechách Fusakle je v strate. Naznačujú to hospodárske výsledky spoločnosti Eric SK, ktorá za ňou stojí.

  --- Reklama ---

  Pokles tržieb

  Podľa zverejnených údajov sa v minulom roku prepadla do výraznej straty. Tá atakovala 790 tis. eur. Ešte v roku 2020 pritom dosiahla zisk takmer 1,3 mil. eur a rok na to niečo cez 690 tis. eur. Asi štvrtinový pokles evidovala firma aj pri tržbách. Tie išli dole z 9 mil. eur v roku 2021 na vlaňajších približne 6,83 mil. eur.

  „Po pandémii a vojne na Ukrajine nasledovala vlna inflácie a zdražovania. Výrazne sa zmenilo nákupné správanie zákazníkov, prehodnocovali všetky nevyhnutné nákupy. Taktiež sa po pandémii výrazne znížila návštevnosť nákupných centier, kde sme mali prevádzky, „ objasnila pre agentúru SITA dôvody hospodárskych výsledkov Zuzana Srnánková z marketingu spoločnosti.

  Fusakle je v strateZdroj: Značka Fusakle je v strate

  Musia šetriť

  Ako doplnila, v tomto roku pristúpili k ráznym šetriacim opatreniam. „Optimalizovali sme náklady naprieč firmou, tiež sa nám podarilo zatvoriť väčšinu našich predajných miest v nákupných centrách, ktoré boli nerentabilné. Museli sme znížiť počet zamestnancov, aby sme zvládli utiahnuť náklady spojené so mzdami a nájmami,“ priblížila Srnánková aktuálnu situáciu. Momentálne sa podľa nej focusujú na on-line predaj.

  --- Reklama ---

  Jej slová potvrdzujú aj údaje z výročnej správy spoločnosti za rok 2021. Podľa nej prevádzkovala spoločnosť na Slovensku päť vlastných predajní a v Českej republike dve. Okrem toho mali otvorených 29 pop-up stores na Slovensku a 24 v Čechách. Podľa údajov z internetovej stránky značky Fusakle aktuálne eviduje na Slovensku ako aj v Čechách jeden showroom. Na Slovensku majú päť kioskov, v Čechách tri.

  Problémy majú aj ostatní

  S podobnými problémami sa pred časom potýkala aj ďalšia značka známa veselými ponožkami, Dedoles. Tá sa ich napokon rozhodla vyriešiť reštrukturalizáciou. Fusakle zatiaľ svoju budúcnosť vidia inak. „To u nás momentálne nie je téma. Prinášame stále nové produkty, vyrobené lokálne na Slovensku a v Čechách a veríme, že sa stretnú s obľubou a úspechom u našich zákazníkov,“ zhodnotila Srnánková.

  Eric SK je jednou z dominantných spoločností v predaji ponožkového sortimentu na slovenskom a českom trhu pod značkou Fusakle. Ponožky sú navrhované a vyrábané výlučne na Slovensku. Okrem ponožiek ponúka ako doplnkový sortiment tričká, mikiny, čiapky, šatky, spodné prádlo a rôzne darčekové balenia.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Uniesol a znásilnil študentku v Bratislave, pred súd sa však nepostaví. Stíhanie únoscu zastavili

  Až 61,6 percenta ľudí si myslí, že k spáchaniu atentátu na premiéra Roberta Fica najviac prispelo správanie opozičných politikov.

  Čo podľa Slovákov prispelo k spáchaniu atentátu na Roberta Fica? Toto sú výsledky prieskumu

  Muž sa viezol v neuzamknutom aute, nabúral do druhého

  Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody.

  Včerajšia nehoda na D1 si vyžiadala život dvoch hasičov vo veku 27 a 43 rokov. Polícia začala vyšetrovanie, kto je vinní...

  Ak sa parlamentné voľby konali najbližší víkend, vyhrala by ich strana Smer-SD, ktorej by dalo hlas 21,8 percenta voličov.

  Voľby by podľa prieskumu vyhral Smer-SD s tesným náskokom pred PS

  Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody.

  Prezidentka vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody

  Muž, obvinený z pokusu o vraždu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) ostáva vo väzbe. Rozhodnutie je právoplatné.

  Muž obvinený z pokusu o vraždu Fica ostáva vo väzbe

  Slováci sa vyjadrili, či súhlasia s odstrelom medveďov. Výsledky ankety sú jednoznačné