Viac

  Polícia: Nenávisť, agresivita a polarizácia v online priestore dokáže prerásť až k zabíjaniu

  Nenávisť, agresivita a polarizácia v online priestore dokáže prerásť až k zabíjaniu nevinných ľudí. V súvislosti s dnešným výročím dvojnásobnej vraždy v bratislavskom bare Tepláreň to konštatuje Policajný zbor. Zároveň polícia zdôrazňuje, že odmieta akúkoľvek formu nenávisti voči menšinám.

  --- Reklama ---

  „Pamätajme na to, že verbálna agresivita, šírenie nenávisti, vulgarizácia a šírenie dezinformácií môžu viesť až k fyzickému násiliu,“ uviedla polícia. Nenávisť a polopravdy sú podľa polície pracovnou metódou konšpirátorov a skupín, ktorí ich využívajú vo vlastný prospech.

  „Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa Policajný zbor systematicky venuje boju proti nenávisti, hoaxom a dezinformáciám na sociálnych sieťach,“ pripomenuli policajti s tým, že jednou zo základných úloh Policajného zboru je ochrana života, zdravia a verejného poriadku. „Aj preto sa venujeme vyvracaniu dezinformácií a nenávistných prejavov, ktoré priamo zasahujú do reálneho sveta,“ uviedla polícia.

  polarizácia v online priestore

  Dezinformátori podľa polície dlhodobo pracujú s neoverenými správami s cieľom útočiť na najnižšie pudy svojej cieľovej skupiny, polarizujú spoločnosť a šíria nenávisť, ktorá zabíja nielen vzťahy v rodine či priateľstvá, ale aj to najdôležitejšie – ľudský život. „Nestaňme sa obeťami lacnej propagandy a konšpirácií, ktoré vyzývajú k nenávisti, polarizácii a hrubosti voči ostatným,“ vyzvala polícia.

  --- Reklama ---

  Dnes je to rok od tragickej udalosti v kaviarni Tepláreň na Zámockej ulici v Bratislave. 12. októbra 2022 sa stal krátko po 19:00 pred LGBT kaviarňou teroristický útok. Páchateľ úkladne zavraždil dve obete vo veku do tridsať rokov a postrelil jednu osobu. O život prišli dvaja mladí muži z LGBTI+ komunity Juraj Vankulič a Matúš Horváth.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Šéf envirorezortu Tomáš Taraba reagoval podaním trestného oznámenia na generálnej prokuratúre za údajné zneuctenie štátnych symbolov.

  Taraba podal trestné oznámenie v súvislosti s Dúhovým prideom. Údajne došlo k hanobeniu štátneho znaku

  Povolenie na prevádzku má 172 umelých kúpalísk a 536 bazénov. V prevádzke je aj 13 prírodných kúpalísk s neorganizovanou rekreáciou.

  Slovenskí hygienici vydali varovanie. Tieto prírodné kúpaliská nie sú vhodné na kúpanie

  Polícia hľadá svedkov udalosti v Parchovanoch, pri ktorej zomrel muž

  Slovensko podľa NBS starne a naša ekonomika s ním. Výkonnosť zdravotníctva kríva

  Svet zasiahol obrovský výpadok. Pocítilo to aj letisko v Košiciach

  Prvé dve stíhačky F-16 priletia na Slovensko v pondelok

  Poslanca za SNS fyzicky napadli. Polícia začala trestné stíhanie

  Finančná správa prijala historicky najvyšší počet podaných daňových priznaní