Viac

  Rusko na Ukrajine za posledných 6 týždňov stratilo najviac vojakov od začiatku invázie

  Straty ruskej armády na Ukrajine za posledných šesť týždňov dosiahli najvyššiu úroveň od začiatku invázie. Uviedlo to v pondelok na sociálnej sieti X britské obranné spravodajstvo. Podľa britského ministerstva obrany je dôvodom vysokých ruských strát boj o mesto Avdijivka v Doneckej oblasti. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

  --- Reklama ---

  Britské obranné spravodajstvo cituje údaje ukrajinského generálneho štábu, z ktorých vyplýva, že od začiatku novembra Rusi strácajú v priemere 931 vojakov denne. Predtým ruská armáda utrpela najvyššie straty v marci tohto roka, keď počas kulminácie bojov o mesto Bachmut v Doneckej oblasti strácala v priemere 776 vojakov denne. Ministerstvo obrany Veľkej Británie pripúšťa, že metodiku, ktorú na určovanie ruských strát používa ukrajinský generálny štáb, nedokáže overiť. Dodalo však, že táto metodika sa zdá byť spoľahlivá.

  Straty ruskej armády na Ukrajine sú obrovskéZdroj: Profimedia

  Podľa veliteľa ukrajinských pozemných síl Oleksandra Syrského len v tých oblastiach na východe Ukrajiny, v ktorých pôsobí operačná a strategická skupina Chortycia, Rusi za necelý mesiac stratili takmer 9-tisíc vojakov. Od začiatku novembra Moskva podľa jeho vyjadrenia na komunikačnej platforme Telegram v týchto oblastiach „prišla o 8 690 vojakov, 1 002 kusov vojenskej techniky, vrátane 109 tankov, 175 bojových obrnených vozidiel a viac ako dvesto delostreleckých systémov a mínometov rôznych kalibrov.“

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  U našich susedov našli v priebehu jedného dňa päť mŕtvych tiel. Išlo o ženy

  Von der Leyenová: Európska komisia uvoľní zmrazené financie pre Poľsko

  Maďarský parlament bude voliť nového prezidenta v pondelok

  Británia oznámila nové sankcie proti Rusku. Urobila tak pri príležitosti blížiaceho sa druhého výročia vojny na Ukrajine...

  Demokratická únia Maďarov na Ukrajine (UMDSZ) podporuje rozhodnutie začať prístupové rokovania EÚ s Kyjevom.

  Kto bude ďalším prezidentom Maďarska? Orbánova strana má svojho kandidáta

  Austrálskeho biskupa obvinili zo sexuálnych zločinov. Ide o činy spred desiatich rokov

  Biden sa vulgárne vyjadril na adresu Putina. Nazval ho „šialený s***n syn“

  Poslanci Európskeho parlamentu (EP) v stredajšom hlasovaní v Štrasburgu prijali uznesenie, ktoré kritizuje návrh novely Trestného zákona.

  Vláda: Zabezpečenie eurovolieb má stáť takmer 14 miliónov eur