Viac

  V Česku prebieha rozsiahly štrajk učiteľov

  V Českej republike sa v pondelok koná veľký štrajk proti vládnemu konsolidačnému balíčku. Zástupcovia škôl zároveň požadujú viac peňazí pre školstvo. Demonštrujú pritom aj študenti. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz.

  --- Reklama ---

  Odhaduje sa, že do štrajku sa zapojilo takmer 75 percent základných, stredných aj materských škôl. Pridávajú sa aj odbory z dopravy, zdravotníctva, úradov, kultúry, knižníc, potravinárskeho sektora či drevári. Odborári demonštrujú na Malostranskom námestí v Prahe, kde je Poslanecká snemovňa, pričom svoj postoj vyjadrujú pískaním, trúbením a prejavmi ich zástupcov.

  V Českej republike sa v pondelok koná veľký štrajk proti vládnemu konsolidačnému balíčku.Zdroj: TASR

  Premiér Peter Fiala v pondelok trval na tom, že úsporný balíček, ktorý vláda presadila, je potrebný. „Je to nutné a nie je kam ustupovať. Každé takéto opatrenie nevyvoláva potlesk, ale je nutné,“ povedal. „Ozdravný balíček je absolútne nevyhnutná vec,“ dodal Fiala s tým, že budúci rok poputuje len na obsluhu štátneho dlhu 90 miliárd korún. Odborom vyčítal, že úspory sú im cudzie. Predseda českej vlády zároveň obraňoval dôležitosť dôchodkovej reformy a vyhlásil, že aj objem peňazí smerujúcich do školstva rastie.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  U našich susedov našli v priebehu jedného dňa päť mŕtvych tiel. Išlo o ženy

  Von der Leyenová: Európska komisia uvoľní zmrazené financie pre Poľsko

  Maďarský parlament bude voliť nového prezidenta v pondelok

  Británia oznámila nové sankcie proti Rusku. Urobila tak pri príležitosti blížiaceho sa druhého výročia vojny na Ukrajine...

  Demokratická únia Maďarov na Ukrajine (UMDSZ) podporuje rozhodnutie začať prístupové rokovania EÚ s Kyjevom.

  Kto bude ďalším prezidentom Maďarska? Orbánova strana má svojho kandidáta

  Austrálskeho biskupa obvinili zo sexuálnych zločinov. Ide o činy spred desiatich rokov

  Biden sa vulgárne vyjadril na adresu Putina. Nazval ho „šialený s***n syn“

  Poslanci Európskeho parlamentu (EP) v stredajšom hlasovaní v Štrasburgu prijali uznesenie, ktoré kritizuje návrh novely Trestného zákona.

  Vláda: Zabezpečenie eurovolieb má stáť takmer 14 miliónov eur