Viac

  Polícia obvinila osobu zodpovednú za požiar v košickej nemocnici

  Polícia obvinila osobu, ktorá podľa výsledkov vyšetrovania spôsobila požiar v košickej nemocnici. Ako na sociálnej sieti informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, po vykonaných procesných úkonoch a na základe získanej dôkaznej situácie vyšetrovateľ obvinil jedného človeka z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia.

  --- Reklama ---

  V prípade dokázania viny hrozí dotyčnej osobe desať až pätnásť rokov za mrežami. „Krajský policajný vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvinenej osoby do vyšetrovacej väzby,“ doplnila polícia.

  Z Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) v Košiciach vo štvrtok 7. marca evakuovali pacientov z dôvodu požiaru. Ako uviedla hovorkyňa UNLP Monika Krišková, požiar bol nahlásený približne okolo jednej hodiny ráno, a to v objekte Monobloku na Tr. SNP 1.

  Polícia obvinila osobu, ktorá podľa výsledkov vyšetrovania spôsobila požiar v košickej nemocnici. Hrozí jej 10-15 rokov za mrežami.

  „Požiar vznikol na 4. poschodí na I. psychiatrickej klinike, v priebehu krátkeho času bol uhasený, následný problém spôsobovalo najmä zadymenie. Siedmi pacienti z psychiatrickej kliniky boli pre nadýchanie sa splodinami a pre hyperbariu prevezení do nemocnice Košice – Šaca“ uviedla Krišková.

  --- Reklama ---

  Policajná hovorkyňa Jana Mésarová informovala, že podozrivú osobu zadržali v ranných hodinách, dodala, že presné príčiny i bližšie okolnosti požiaru sú predmetom vyšetrovania.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Z dôvodu vážnej dopravnej nehody na diaľnici D1 v smere z Trnavy do Trenčína polícia uzavrela diaľnicu D1, a to už od križovatky Trnava.

  Ďalší útok medveďa na Slovensku. Na miesto smeruje záchranársky vrtuľník

  Slovenský hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa podľa parity kúpnej sily bol v minulom roku v rámci EÚ štvrtý najslabší.

  Koľko Slovákov má finančnú rezervu? Toto číslo ťa možno šokuje

  Fico by chcel na poste predsedu parlamentu Andreja Danka

  SNS navrhuje, aby mohli zamestnanci rekreačný poukaz preniesť na rodiča

  Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

  Nominálne mzdy rástli vo všetkých odvetviach. V niektorých však naďalej klesala zamestnanosť

  Vážna autonehoda v Košiciach. Hlásia niekoľko zranených

  Belgicko vyšetruje podozrenia, že Rusko sa snaží ovplyvniť eurovoľby

  Eurokomisia

  Európska komisia má obavy, či bude Slovensko vedieť zaručiť, že sa nebudú rozkrádať financie z Plánu obnovy