Viac

  Po Slovensku budú jazdiť špeciálne autá od Googlu. Čaká nás aktualizácia Street View, uvidíš ich v týchto mestách

  Služba Street View bude aktualizovaná, po celom Slovensku tak budú jazdiť špeciálne autá. Informovala o tom spoločnosť Google a vysvetlila, že okolie v mestách sa časom mení, a preto je dôležité aktualizovať dáta.

  --- Reklama ---

  Výsledkom tak bude, že Mapy Google budú ukazovať presné, aktuálne, a teda aj užitočné informácie. Po slovenských mestách budú jazdiť v jarných a letných mesiacoch špeciálne autá, ktoré zachytávajú panoramatické snímky.

  „Street View autá bude možné vidieť v mestách po celom Slovensku vrátane Bardejova, Košíc, Spišskej Novej Vsi, Nitry, Nových Zámkov, Komárna, Banskej Štiavnice, Brezna, Zvolena, Levoče, Ružomberka, Čadce, Bratislavy a ďalších,“ informovala spoločnosť.

  Služba Street View sa dostala na všetky kontinenty a zachytila už vyše 280 miliárd snímok vo viac ako 100 krajinách sveta. Používatelia na Street View nájdu aj snímky z atraktívnych či nedostupných miest, napríklad z Amazónie, Antarktídy, Machu Picchu, Veľkého kaňonu, Benátok, Eiffelovej veže, Burj Khalifa a tiež z Medzinárodnej vesmírnej stanice.

  --- Reklama ---
  Po Slovensku budú jazdiť autá od Googlu
  Shutterstock

  Snímať budú najmä komunikácie

  Manažérka Googlu pre Čechy a Slovensko Iva Fialová spresnila, že od spustenia služby na Slovensku v roku 2012 snímky aktualizovali už niekoľkokrát. „Zameraním tohtoročného snímania budú najmä mestské a medzimestské komunikácie,“ doplnila.

  Podľa informácií Googlu sú populárnymi lokalitami na slovenskom Street View najmä kultúrne a historické pamiatky, ako napríklad Spišský hrad, Bratislavský hrad, Dóm svätej Alžbety či Oravský hrad a nechýbajú ani krásy prírody ako Štrbské pleso, Popradské pleso, Jaskyňa Domica, Ochtinská aragonitová jaskyňa či Národný park Slovenský raj a Pieninský národný park.

  Spoločnosť ubezpečila, že maximálne dbá na ochranu súkromia, a preto sú snímky vyhotovované technológiou, ktorá rozmazáva tváre a poznávacie značky áut.

  „Street View ponúka funkciu dodatočného rozmazania snímok (jednotlivca, auta, domu a pod.), o ktoré je možné požiadať stlačením tlačidla „Nahlásiť problém“ v pravom dolnom rohu ľubovoľného obrázka,“ doplnila spoločnosť Google.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Z dôvodu vážnej dopravnej nehody na diaľnici D1 v smere z Trnavy do Trenčína polícia uzavrela diaľnicu D1, a to už od križovatky Trnava.

  Ďalší útok medveďa na Slovensku. Na miesto smeruje záchranársky vrtuľník

  Slovenský hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa podľa parity kúpnej sily bol v minulom roku v rámci EÚ štvrtý najslabší.

  Koľko Slovákov má finančnú rezervu? Toto číslo ťa možno šokuje

  Fico by chcel na poste predsedu parlamentu Andreja Danka

  SNS navrhuje, aby mohli zamestnanci rekreačný poukaz preniesť na rodiča

  Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

  Nominálne mzdy rástli vo všetkých odvetviach. V niektorých však naďalej klesala zamestnanosť

  Vážna autonehoda v Košiciach. Hlásia niekoľko zranených

  Belgicko vyšetruje podozrenia, že Rusko sa snaží ovplyvniť eurovoľby

  Eurokomisia

  Európska komisia má obavy, či bude Slovensko vedieť zaručiť, že sa nebudú rozkrádať financie z Plánu obnovy