Viac

  Do Novákov príde megainvestícia. Vzniknúť by malo plno nových pracovných miest

  Jeden z najväčších dodávateľov automobilového priemyslu na Slovensku, spoločnosť Mobis Slovakia, avizuje veľkú investíciu. Podľa zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie chce kľúčový dodávateľ žilinskej Kia Slovakia investovať do výstavby novej výrobnej haly na výrobu elektropohonov do automobilov v Novákoch 180 mil. eur.

  --- Reklama ---

  S výstavbou chce začať ešte v lete tohto roka, začiatok prevádzky odhaduje na koniec budúceho roka. V prevádzke by malo pracovať približne 291 výrobných a 45 administratívnych zamestnancov. Výrobní zamestnanci budú pracovať trojzmenne, štandardne sedem dní v týždni. „V budúcnosti je možné rozšírenie pracovných kapacít až na dvojnásobok,“ uvádza firma v zámere.

  Do Novákov príde megainvestícia
  Shutterstock

  Mobis Slovakia vznikol v roku 2004 ako dcérska spoločnosť nadnárodnej kórejskej firmy Hyundai Mobis Co., Ltd. Je to jeden z najväčších závodov korporácie na svete. Pracuje v ňom 2 117 kmeňových zamestnancov. Zameriava sa na výrobu a predaj častí automobilov, automobilových komponentov a náhradných dielov. V oblasti výroby častí automobilov a automobilových komponentov je najväčším dodávateľom pre Kia Slovakia a v oblasti predaja náhradných dielov pokrýva trh Európy, USA, Ruska, Blízkeho Východu a Mexika.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Z dôvodu vážnej dopravnej nehody na diaľnici D1 v smere z Trnavy do Trenčína polícia uzavrela diaľnicu D1, a to už od križovatky Trnava.

  Ďalší útok medveďa na Slovensku. Na miesto smeruje záchranársky vrtuľník

  Slovenský hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa podľa parity kúpnej sily bol v minulom roku v rámci EÚ štvrtý najslabší.

  Koľko Slovákov má finančnú rezervu? Toto číslo ťa možno šokuje

  Fico by chcel na poste predsedu parlamentu Andreja Danka

  SNS navrhuje, aby mohli zamestnanci rekreačný poukaz preniesť na rodiča

  Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

  Nominálne mzdy rástli vo všetkých odvetviach. V niektorých však naďalej klesala zamestnanosť

  Vážna autonehoda v Košiciach. Hlásia niekoľko zranených

  Belgicko vyšetruje podozrenia, že Rusko sa snaží ovplyvniť eurovoľby

  Eurokomisia

  Európska komisia má obavy, či bude Slovensko vedieť zaručiť, že sa nebudú rozkrádať financie z Plánu obnovy