Viac

  Pellegrini so Zelenskym diskutoval o dodávkach elektriny aj o munícii

  Prezident SR Peter Pellegrini prvýkrát od nástupu do funkcie rokoval s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenskym. Ako uviedol na dnešnej tlačovej konferencii, o priebehu krátkeho stretnutia v rámci samitu Európskej únie v Bruseli Zelenského informoval, že SR bude naďalej poskytovať pre Ukrajinu dodávky elektrickej energie.

  --- Reklama ---

  „Slovensko predstavuje významného a strategického dodávateľa elektrickej energie naozaj v enormných objemoch smerom na Ukrajinu,“ skonštatoval Pellelgrini s tým, že SR týmto prispieva k udržaniu chodu ukrajinskej ekonomiky.

  Slovenský prezident ukrajinského náprotivka tiež informoval o posilnení výrobných kapacít slovenského zbrojárskeho priemyslu. „Aby bolo možné vôbec napĺňať rôzne iniciatívy iných európskych štátov pri dodávkach munície alebo ďalších zbraňových systémov,“ skonštatoval Pellegrini. Doplnil, že uistil Zelenského, že Slovensko bude pokračovať aj v humanitárnych aktivitách, ako napríklad poskytovanie odmínovacích zariadení.

  Zelensky sa podľa Pellegriniho tiež zaujímal o zdravotný stav predsedu vlády Roberta Fica. „Samozrejme ho pozdravuje a zaželal mu skoré uzdravenie,“ dodal slovenský prezident.

  Zdroj: TASR - Kancelária prezidenta SR
  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum