Viac

  Odhodená žuvačka pomohla vyriešiť vraždu spáchanú v roku 1980

  Vďaka DNA nájdenej na kúsku odhodenej žuvačky sa americkej polícii podarilo identifikovať a zatknúť podozrivého z vraždy v Oregone, ktorá sa stala ešte v roku 1980. Ako referuje spravodajský web CNN s odvolaním sa na prokurátora okresu Multnomah, páchateľa už medzičasom odsúdili.

  --- Reklama ---

  Minulý týždeň bol 60-ročný Robert Plimpton uznaný vinným z vraždy študentky Barbary Tuckerovej. Ako uviedla prokuratúra, devätnásťročné dievča bolo 15. januára 1980 „unesené, vystavené sexuálnemu násiliu a ubité na smrť“.

  Podľa tlačovej správy, ktorú vydala prokuratúra, však boli obvinenia zo znásilnenia voči Robertovi Plimptonovi stiahnuté. Vinu poprel a jeho právnici majú v úmysle odvolať sa proti jeho odsúdeniu.

  Vďaka DNA nájdenej na kúsku odhodenej žuvačky sa americkej polícii podarilo identifikovať a zatknúť podozrivého z vraždy z roku 1980.

  Telo Barbary Tuckerovej objavili študenti na parkovisku pri univerzite ráno po jej zmiznutí. Výtery odobraté pri pitve jej tela boli použité na vytvorenie profilu DNA podozrivej osoby.

  --- Reklama ---

  Polícia pred niekoľkými rokmi požiadala technologickú spoločnosť Parabon NanoLabs, aby skontrolovala profil a pokúsila sa identifikovať možné zhody. V marci 2021 sa genetickému genealógovi podarilo identifikovať Roberta Plimptona ako pravdepodobného podozrivého.

  Vyšetrovatelia použili tieto informácie na začatie sledovania Plimptona. V istom momente si kriminalisti všimli, že vypľul žuvačku, ktorú zobrali a odoslali na expertízu. „Extrahovaná“ DNA sa zhodovala s profilom z pitevných tampónov a 8. júna 2021 Plimptona zatkli.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Polícia v Paríži zadržala podozrivého muža z iránskeho konzulátu

  F1: Stroll ovládol jediný tréning na VC Číny. Druhý skončil Piastri, tretí Verstappen

  Izrael v noci zaútočil na Irán. Ide o odvetu za jeho víkendový útok

  Európa chce od Číny dve veci. Nie je však isté či ich dostane

  NHL: Tampa Bay sa pred play off naladila víťazstvom nad Torontom

  Amsterdam zaviedol nové opatrenia proti masovému turizmu

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov

  Český Senát umožnil, aby boli prijaté nové pravidlá pre partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Môžu byť prijaté už vo štvrtok.

  Český senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia