Viac

  Bratislavské letisko onedlho pridá nový let do obľúbenej destinácie. Linka poteší mnohých cestovateľov

  Na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave pribudne nová pravidelná linka do tureckého Istanbulu. Letecké spojenie bude prevádzkovať turecká letecká spoločnosť Pegasus Airlines dvakrát týždenne od polovice mája tohto roka.

  --- Reklama ---

  Zo slovenskej metropoly do najväčšieho mesta Turecka bude lietať na medzinárodné letisko Sabiha Gokcen. Bratislavské letisko v stredu informovalo, že pre cestovateľov je Istanbul zároveň prestupná stanica do ďalších destinácií v Ázii či Afrike.

  Pôjde už o tretie pravidelné letecké spojenie do Turecka. Z Bratislavy sa celoročne lieta do tureckého letoviska Dalaman, ktoré prevádzkuje letecká spoločnosť Ryanair. Okrem neho bude Pegasus Airlines prevádzkovať od polovice mája tohto roku aj priamu leteckú linku na tureckú riviéru, do dovolenkovej destinácie Antalya.

  Na úspešnom zavŕšení rokovaní s tureckou stranou o priamej leteckej linke sa podieľali Ministerstvo dopravy SR, Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR a Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

  --- Reklama ---
  Zdroj: TASR - Štefan Puškáš
  TASR – Štefan Puškáš

  „Pre bratislavské letisko je to obrovský úspech, za ktorým stojí celý tím ľudí z niekoľkých rezortov. Toto letecké spojenie umožní cestovanie nielen do Istanbulu, ale môže slúžiť aj ako prestupná stanica na ďalšie regionálne alebo diaľkové letecké linky do Ázie či Afriky,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Dušan Novota. „Som rád, že tak môžem uvítať na bratislavskom letisku nového leteckého dopravcu, spoločnosť Pegasus Airlines, ktorá bude prevádzkovať lety z Bratislavy vôbec prvýkrát,“ dodal.

  Letecký dopravca Pegasus Airlines sídli v Istanbule. Z Bratislavy bude lietať napríklad s lietadlami typu Airbus A320-214 a Boeing 737-800. Let z Bratislavy do Istanbulu trvá približne jeden a pol hodiny. Letenky do tureckého Istanbulu sú už v predaji.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Z dôvodu vážnej dopravnej nehody na diaľnici D1 v smere z Trnavy do Trenčína polícia uzavrela diaľnicu D1, a to už od križovatky Trnava.

  Ďalší útok medveďa na Slovensku. Na miesto smeruje záchranársky vrtuľník

  Slovenský hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa podľa parity kúpnej sily bol v minulom roku v rámci EÚ štvrtý najslabší.

  Koľko Slovákov má finančnú rezervu? Toto číslo ťa možno šokuje

  Fico by chcel na poste predsedu parlamentu Andreja Danka

  SNS navrhuje, aby mohli zamestnanci rekreačný poukaz preniesť na rodiča

  Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

  Nominálne mzdy rástli vo všetkých odvetviach. V niektorých však naďalej klesala zamestnanosť

  Vážna autonehoda v Košiciach. Hlásia niekoľko zranených

  Belgicko vyšetruje podozrenia, že Rusko sa snaží ovplyvniť eurovoľby

  Eurokomisia

  Európska komisia má obavy, či bude Slovensko vedieť zaručiť, že sa nebudú rozkrádať financie z Plánu obnovy