Viac

  Najvyšší štandard blahobytu v EÚ má Švédsko. Slovensko je na chvoste rebríčka

  Najvyšší štandard blahobytu v Európskej únii má v súčasnosti Švédsko. Nasleduje Holandsko a Írsko. Slovensko sa nachádza medzi krajinami s najnižším blahobytom, najhoršie je na tom Chorvátsko. Pondelňajšiu správu holandského národného štatistického úradu CBS prevzali viaceré holandské médiá, informuje spravodajca TASR.

  --- Reklama ---

  Informačný server DutchNews.nl spresnil, že Holandsko dosahuje dobré výsledky v 14 z 23 ukazovateľov. Najlepšie je zo všetkých členských krajín EÚ v oblasti dôvery v iných ľudí a práce a voľného času – má najvyššie percento pracujúcich ľudí a takmer najnižšiu mieru dlhodobej nezamestnanosti. Okrem toho Holanďania majú aj najviac kontaktov s priateľmi, rodinou a susedmi – tri štvrtiny opýtaných vo veku 15 a viac rokov potvrdili kontakt s nimi aspoň raz týždenne.

  Najvyšší štandard blahobytu v Európskej únii má v súčasnosti Švédsko. Slovensko je na opačnom konci rebríčka.

  Najhoršie parametre dosiahli Holanďania v dvoch oblastiach – vo výdavkoch na bývanie a pri priemernej dĺžke života žien. Na konci rebríčka 27 členských krajín EÚ v počte nepriaznivých ukazovateľov sa ocitli Chorvátsko (17 z 23 ukazovateľov) a potom Slovensko a Grécko (13 z 23 ukazovateľov).

  Všeobecná prosperita je teda najnižšia v Chorvátsku a voči zvyšku EÚ je výrazne nižšia aj na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku, Poľsku a Grécku. S výnimkou Grécka boli všetky tieto krajiny do roku 1989 súčasťou východného komunistického bloku.

  --- Reklama ---

  Výnimkou je Estónsko, kde je všeobecná prosperita vyššia než v bohatších krajinách ako Francúzsko či Belgicko. Prieskum rovnako ukázal, že všeobecná prosperita je nižšia ako priemer EÚ v južných členských štátoch, ktoré neboli komunistické, ako je Portugalsko, Španielsko a Taliansko, hoci tieto krajiny sú už desaťročia členmi Únie.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov

  Slovensko sa v Svetovej ročenke konkurencieschopnosti prepadlo o šesť priečok

  Obrovské prekvapenie. Slovenskí futbalisti zdolali tretí najlepší tím na svete

  Policajt mimo služby začul dron a odhalil pašované cigarety

  Muž roky týral ženu v garáži, už je v rukách polície