Viac

  Koľko stojí Slovákov letná dovolenka? Niektorí minú aj tisíce eur, viac ako tretina nikam nepôjde

  Približne polovica Slovákov počíta s tým, že ich tohtoročná letná dovolenka vyjde na približne rovnakú sumu ako vlani, 14 % očakáva výrazne vyššie výdavky a asi pätina trochu vyššie. Slováci najčastejšie uvádzajú, že minú od 400 do 800 eur, no každý desiaty ráta so sumou 2 000 až 4 000 eur. Ako ďalej vyplýva z prieskumu pre spoločnosť Home Credit, na letnú dovolenku do zahraničia sa chystá vyraziť tretina Slovákov, iba na Slovensku ju bude tráviť pätina opýtaných. Na dovolenku vôbec nepôjde 37 % opýtaných.

  --- Reklama ---

  Letné dovolenkové plány sa u Slovákov líšia predovšetkým podľa toho, čo a nakoľko dní si môžu dovoliť, či preferujú oddych v tuzemsku alebo v cudzine, prípadne kombináciu oboch destinácií. Podľa prieskumu bude aj na Slovensku aj v cudzine dovolenkovať 14 % opýtaných. „Na druhej strane, na letnú dovolenku sa nechystá 37 % respondentov, z toho asi nepôjde 16 % a určite 21 %. Tu je ale zaujímavé, že pred rokom určite nechcelo ísť na dovolenku až o 10 % viac Slovákov,“ priblížil analytik trhu spoločnosti Home Credit Jaroslav Ondrušek.

  Zdroj: Shutterstock

  Aj tento rok, podobne ako vlani, dovolenkujúci budú tráviť v cudzine najčastejšie 7 až 10 dní, a to takmer polovica respondentov. Na Slovensku preferujú kratšie pobyty, najčastejšie je to na 4 až 6 dní, čo je preferencia až pre 57 % dovolenkujúcich. Na dlhší pobyt v rozmedzí 7 až 10 dní na Slovensku sa ich chystá len 16 %.

  Letné prázdniny sa okrem dovoleniek spájajú aj s letnými tábormi pre deti. Takúto časť leta má podľa prieskumu pred sebou takmer tretina detí, pričom o niečo viac z nich pôjde do denných táborov ako pobytových. Približne polovica rodín sa zmestí s nákladmi na letný tábor detí do sumy 300 eur, 13 % minie od 300 do 600 eur a každá desiata domácnosť na to vynaloží vyše 600 eur.

  --- Reklama ---

  Spoločnosť Home Credit vznikla v roku 1997 a dnes je súčasťou globálnej fintech skupiny, ktorá vo svojom odvetví patrí k najväčším na svete. Home Credit pomáha ľuďom nielen pri nákupoch na splátky priamo v obchodoch a na internete, ale ponúka aj hotovostné úvery a úvery na autá, konsolidáciu existujúcich pôžičiek či kreditné karty. Na Slovensku poskytol Home Credit Slovakia v roku 2023 úvery v celkovej výške 274,6 milióna eur.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Poslanca za SNS fyzicky napadli. Polícia začala trestné stíhanie

  Finančná správa prijala historicky najvyšší počet podaných daňových priznaní

  Na Slovensku vznikla prvá kniha vytvorená s pomocou umelej inteligencie

  Vláda vraj plánuje zrušiť alebo znížiť paušálne výdavky. SaS ju vyzýva, aby dala od živnostníkov ruky preč

  Miro Žbirka má nový singel Nora. Premiéru má na festivale Colours of Ostrava

  Známy reťazec sťahuje zo slovenského trhu vybrané powerbanky. Hrozí riziko požiaru

  Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku je novozvolený prezident a predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Dôveruje mu 49 percent opýtaných.

  Prezident podpísal novelu zákona o Audiovizuálnom fonde

  Vo Vranove nad Topľou vyhlásili v utorok mimoriadnu situáciu z dôvodu prívalového dažďa a veternej smršte.

  Vo Vranove nad Topľou vyčíňala silná búrka, mesto vyhlásilo výnimočnú situáciu