Viac

  Mastercard chce odstrániť nutnosť ručného zadávania údajov platobnej karty

  Spoločnosť Mastercard zverejnila svoju víziu stopercentnej tokenizácie online elektronického obchodu v Európe do konca aktuálnej dekády. Táto vízia je súčasťou globálneho cieľa úplne odstrániť nutnosť ručného zadávania údajov platobnej karty. Približne každá štvrtá transakcia spracovaná v globálnom systéme spoločnosti Mastercard je dnes tokenizovaná a tento podiel sa rýchlo zvyšuje. Na Slovensku sa podiel platieb uskutočnených tokenom za posledného dva a pol roka zdvojnásobil.

  --- Reklama ---

  Bezkontaktné platby kartou v kamenných predajniach sa stali bežnou súčasťou našich životov. Teraz sa blíži čas, keď bude rovnako jednoduché a bezpečné aj platenie na internete. Napriek všetkým bezpečnostným riešeniam a opatreniam totiž zostáva elektronický obchod aj naďalej zraniteľný voči napadnutiu.

  Riziká napadnutia obmedzuje Mastercard vzájomnou kombináciou niekoľkých kľúčových riešení. Zásadným je tokenizácia kariet prostredníctvom metódy Click to Pay. Proces tokenizácie nahrádza 16 až 19-miestne číslo platobnej karty zabezpečeným tokenom, teda náhodne vytvoreným číslom. Počas online platobnej transakcie sa tak skutočné číslo karty nikam neposiela a zostáva uložené vo vysoko zabezpečených centrách Mastercard. Aj v prípade, že by sa hackerom podarilo odcudziť zástupný token, bude im v podstate na nič.

  Mastercard zároveň uľahčuje začlenenie riešení Click to Pay do online stránok a platobných brán obchodníkov tak, aby mohli držitelia kariet svoju kartu do systému zaregistrovať jednoduchšie. Tým sa odstráni nutnosť zadávať kartové údaje ručne. Celý systém zároveň redukuje nároky na zabezpečenie na strane obchodníkov, poskytovateľov platobných služieb a bánk a tiež posilňuje celkovú dôveru v digitálnu ekonomiku. Bezpečnosť online transakcií Mastercard ešte zvyšuje kombináciou s overovacími kľúčmi, ktoré využívajú biometrické overenie na mobilných zariadeniach. Odpadá tak používanie hesiel a jednorazových overovacích kódov.

  MastercardZdroj: Shutterstock
  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Českým vedcom sa podaril svetový úspech. Ako prví zobrazili živý chromozóm

  Británia je pripravená požičať Ukrajine všetky zmrazené aktíva ruskej centrálnej banky v Spojenom kráľovstve.

  V Londýne v stredu otvorili Slovenský inštitút

  Odstúpi Biden z prezidentských volieb? Pripustil tieto scenáre, jeden je od dnes veľmi reálny

  Britský kráľ Karol III. udelil vzácnemu plemenu kozy titul „kráľovská“

  Známy reťazec sťahuje zo slovenského trhu vybrané powerbanky. Hrozí riziko požiaru

  Takto vyzerala streľba na Donalda Trumpa. Útočník je mŕtvy, hlásia zranených

  Trapas amerického prezidenta. Biden na summite NATO predstavil Zelenského ako Putina

  Najdôveryhodnejším slovenským politikom je Pellegrini

  So slovenčinou sa dohovoríš aj v zahraničí. Študenti sa ju učia v týchto štátoch sveta