Viac

  Domáce vzdelávanie pre svoje deti volia väčšinou vysokoškolsky vzdelaní rodičia

  Domáce vzdelávanie pre svoje deti volia väčšinou vysokoškolsky vzdelaní rodičia. Vyplynulo to z prieskumu občianskeho združenia Domáce vzdelávanie na Slovensku. Združenie vyzbieralo údaje o rodičoch 1 206 detí, ktoré sa vzdelávajú doma, čo je 65,9 percenta všetkých domškolákov. Podľa združenia je tak vzorka dostatočne reprezentatívna a umožňuje vyvodenie štatistických záverov.

  --- Reklama ---

  Prieskum ukázal, že domáce vzdelávanie volia pre deti väčšinou vzdelaní rodičia. „Až 69,8 percenta detí v domácom vzdelávaní pochádza z rodín, kde má aspoň jeden z rodičov ukončené vysokoškolské vzdelanie, pričom pri 38,6 percenta detí majú ukončené vysokoškolské vzdelanie obidvaja rodičia, pri 23,6 percenta len matka a pri 7,8 percenta len otec, 28,5 percenta detí má rodičov s najvyšším dosiahnutým vzdelaním stredoškolským,“ priblížilo občianske združenie.

  Doplnilo, že v porovnaní dosiahnutého skóre s celkovou populáciou, kde podľa sčítania žije 21,9 percenta vysokoškolsky vzdelaných ľudí, je možné tvrdiť, že v domácom vzdelávaní je koncentrácia vysokoškolsky vzdelaných rodičov výrazne vyššia.

  Čítame pre radosťZdroj: Shutterstock
  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Z dôvodu vážnej dopravnej nehody na diaľnici D1 v smere z Trnavy do Trenčína polícia uzavrela diaľnicu D1, a to už od križovatky Trnava.

  Ďalší útok medveďa na Slovensku. Na miesto smeruje záchranársky vrtuľník

  Slovenský hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa podľa parity kúpnej sily bol v minulom roku v rámci EÚ štvrtý najslabší.

  Koľko Slovákov má finančnú rezervu? Toto číslo ťa možno šokuje

  Fico by chcel na poste predsedu parlamentu Andreja Danka

  SNS navrhuje, aby mohli zamestnanci rekreačný poukaz preniesť na rodiča

  Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

  Nominálne mzdy rástli vo všetkých odvetviach. V niektorých však naďalej klesala zamestnanosť

  Vážna autonehoda v Košiciach. Hlásia niekoľko zranených

  Belgicko vyšetruje podozrenia, že Rusko sa snaží ovplyvniť eurovoľby

  Eurokomisia

  Európska komisia má obavy, či bude Slovensko vedieť zaručiť, že sa nebudú rozkrádať financie z Plánu obnovy