Viac

  Nespokojnosť s americkým prezidentom Bidenom je na novom maxime, ukázal prieskum

  Väčšina registrovaných voličov v USA (48 percent) by zvolila za prezidenta bývalého republikánskeho šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa. Jeho nástupcovi v tejto funkcii, demokratovi Joeovi Bidenovi, by dalo svoj hlas 43 percent voličov. Vyplýva to z výsledkov celoštátneho prieskumu Siena College Research Institute pre denník New York Times (NYT) zverejnených v sobotu, o ktorých informoval britský denník The Guardian.

  --- Reklama ---

  Iba jeden zo štyroch respondentov uviedol, že USA sa v súčasnosti uberajú správnym smerom. S Bidenovou politikou nesúhlasí 47 percent opýtaných — najviac od začiatku jeho funkčného obdobia.

  Podľa prieskumu chce Trumpa v novembrových voľbách opäť voliť 97 percent voličov, ktorí mu dali hlas v roku 2020. Za Bidena mieni znovu hlasovať len 83 percent opýtaných, desať percent by tentoraz podporilo Trumpa.

  Prieskum je len jedným z mnohých, ktoré podľa denníka Guardian ukazujú, aká veľká je nespokojnosť voličov s prezidentom. Minulý týždeň prieskum agentúry Bloomberg zistil, že Biden zaostáva za Trumpom v niekoľkých dôležitých štátoch vrátane Arizony, Georgie, Pensylvánie, Michiganu, Severnej Karolíny, Nevade a Wisconsine. V prieskume Bloombergu veľká časť respondentov vyjadrila obavy aj z Bidenovho veku.

  --- Reklama ---

  Prieskum pre NYT tiež ukázal, že 19 percent voličov nesúhlasí s Bidenom ani s Trumpom. Biden je však neobľúbený o niečo menej (38 percent) ako Trump (45 percent). Toto sedempercentné rozpätie je podľa NYT signifikantné: Posledné dve prezidentské voľby totiž vyhral kandidát, ktorý je medzi „double haters“ menej neobľúbený.

  Zdroj: TASR/AP
  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov

  Český Senát umožnil, aby boli prijaté nové pravidlá pre partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Môžu byť prijaté už vo štvrtok.

  Český senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia

  Počas konfliktu na Ukrajine zahynulo už vyše 50.000 príslušníkov ruskej armády. Uviedla to v stredu spravodajská televízia BBC.

  Podľa BBC na Ukrajine zomrelo už viac než 50-tisíc ruských vojakov

  NHL zaznamenala rekord v návštevnosti v rámci jednej sezóny. Na zápasy základnej časti zavítalo viac ako 22,5 milióna fanúšikov.

  NHL zaznamenala v tejto sezóne rekord v návštevnosti

  Ukrajina požiada NATO o zvolanie zasadnutia Rady NATO-Ukrajina s cieľom prediskutovať otázku posilnenia ukrajinskej protivzdušnej obrany.

  Ukrajina zvolá Radu NATO-Ukrajina na posilnenie ochrany svojho neba

  Americký prezident Biden a iracký premiér Súdání rokujú o stiahnutí vojenskej koalície vedenej Spojenými štátmi z Iraku.

  Biden a iracký premiér budú rokovať o stiahnutí koalície vedenej USA z Iraku

  Je tu veľká udalosť vo svete kryptomien, už čoskoro príde bitcoin halving. To znamená zníženie odmeny ťažiarov za vyťažený blok na polovicu.

  Blíži sa bitcoin halving, hodnota kryptomeny môže prudko narásť

  Britská vláda v utorok oznámila, že prijme návrh zákona, ktorý bude kriminalizovať vytváranie sexuálne explicitných deepfake materiálov.

  Vytváranie sexuálne explicitných deepfake materiálov bude v Británii trestné