Viac

  Chystáš sa na dovolenku? Tieto rady od polície ti pomôžu zabezpečiť domácnosť pred vlamačmi

  Polícia neodporúča informovať o odchode na dovolenku na sociálnych sieťach. Taktiež ani zverejňovať statusy z dovolenky počas jej trvania, keďže to upozorňuje možných páchateľov na opustenú domácnosť. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Roman Hájek. Častou chybou pred odchodom na dovolenku je podľa polície napríklad aj nedostatočné zabezpečenie domácnosti proti vlámaniu.

  --- Reklama ---

  „Stretávame sa s prípadmi, kedy občania zabudnú zavrieť okno a nechajú ho otvorené na ‚vetračku‘ alebo zabudnú na okná v pivnici rodinného domu, špajze, toalety, strešné okno a podobne. Rada je jasná – zavrite všetky okná. Okná môžete spraviť ešte bezpečnejšími nalepením bezpečnostnej fólie,“ upozornila polícia.

  Polícia prináša niekoľko užitočných rád o tom, ako počas dovolenky efektívne predísť vlámaniu do domácnosti.Zdroj: Shutterstock

  Pred odchodom na dovolenku treba podľa polície zabezpečiť obydlie kvalitnými mechanickými prostriedkami, ako sú kvalitné okná, dvere a zámky, mreže, zosilňujúce fólie na sklenené časti dverí a okien, bezpečnostné sklá či elektronické zabezpečovacie systémy.

  Radí tiež vytvoriť zdanie, že v príbytku je niekto prítomný využitím elektronických spínacích zariadení, ktoré na určitý čas rozsvietia svetlá, zapnú rádio či televíziu. V rámci základných opatrení odporúča aj pripojiť svoje obydlie na pult centralizovanej ochrany polície.

  --- Reklama ---

  Medzi ďalšie opatrenia na ochranu domova patrí aj dôkladné zamykanie dverí a zatváranie okien. Polícia tiež apeluje na ľudí, aby nikdy nenechávali kľúče na dohodnutých miestach z dôvodu, že ich zlodej vždy nájde. „Zabezpečte byt zabezpečovacím zariadením. Po presťahovaní do nového bytu ihneď vymeňte zámky dverí. Na zvončeky, schránky a dvere uvádzajte svoje priezvisko v množnom čísle a bez akademických titulov, aby ste nepritiahli pozornosť zlodejov,“ doplnila polícia.

  Svoj domov môžu ľudia podľa polície ochrániť aj tým, že sa nebudú chváliť nadštandardnými majetkovými pomermi a nebudú doma uschovávať väčšiu finančnú hotovosť. „Zapíšte si výrobné čísla drahej elektroniky a iných cenností v byte, aby polícia mohla v prípade krádeže tieto veci ľahšie nájsť a vrátiť,“ uzatvorila.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum