Viac

  NÚDCH ponúkol pomoc zasiahnutej kyjevskej detskej nemocnici

  Národný ústav detských chorôb (NÚDCH) ponúkol pomoc kyjevskej detskej nemocnici s umiestnením ťažko chorých detí. Informovala o tom hovorkyňa NÚDCH Zuzana Čižmáriková s tým, že na klinike sa už liečili deti z Ukrajiny. V pondelok 8. júla ráno po prvých informáciách o bombardovaní nemocnice v Kyjeve, sa prednostka kliniky Alexandra Kolenová spojila s medzinárodnou organizáciou St. Jude Global, ktorá v krízových situáciách hľadá aj možnosti ako pomôcť pacientom v krajinách, kde to situácia neumožňuje.

  --- Reklama ---

  „Samozrejme citlivo vnímame situáciu, ktorá nastala. Už v roku 2022 sme prijali na našu kliniku pacientov aj s ich maminami. Vtedy bolo dôležité, aby sme v nim mohli umocniť pocit, že sú v bezpečí a že im poskytneme tú najlepšiu dostupnú liečbu a starostlivosť. Rovnako je tomu aj dnes. Ponuku sme dali hneď ráno a ak bude treba sme pripravení na príjem pacientov,“ povedala prednostka kliniky.

  Národný ústav detských chorôb (NÚDCH) ponúkol pomoc kyjevskej detskej nemocnici s umiestnením ťažko chorých detí.Zdroj: TASR

  „Vhodné prostredie pre detského pacienta a pocit rodiča, že ich dieťa je na bezpečnom mieste, kde nájde potrebnú pomoc a starostlivosť musí byť pre nás prvoradá. Naším cieľom je poskytnúť okamžitú podporu tým najzraniteľnejším – deťom, ktoré sa ocitli v mimoriadne ťažkej situácii a ak bude treba, vedia sa kolegovia na nás obrátiť aj v prípade iných diagnóz,“ dodal riaditeľ nemocnice Peter Bartoň.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum