Viac

  Nezodpovedná Slovenka nechala psa 4 hodiny v rozhorúčenom aute. Išla na manikúru a zabudla na neho

  Bratislavská polícia opätovne pripomína celoslovenskú preventívno-informačnú kampaň Nezabudni na mňa v aute. Robí tak aj v súvislosti s nedeľným (7. 7.) prípadom, keď žena zabudla psa v aute zaparkovanom na slnku na parkovisku medzi nemocnicou Bory a nákupným centrom a odišla na manikúru. Udalosť polícia objasňuje ako priestupok podľa zákona o veterinárnej starostlivosti. Informuje o tom na sociálnej sieti.

  --- Reklama ---

  Policajti boli na parkovisko vyslaní krátko po 14.00 h. Na mieste zistili, že sa v zaparkovanom aute bez pootvorených okien a na priamom slnku nachádza zlatý retríver. Pes bol podľa polície zjavne v zlom zdravotnom stave. „Prostredníctvom rozhlasu nákupného centra, ako aj nemocnice policajti dali vyhlásiť majiteľa vozidla. Následne prišla žena, ktorá uviedla, že psa nechala vo vozidle, zabudla na neho a išla na manikúru,“ približuje polícia s tým, že psa previezli na veterinárnu polikliniku.

  Bratislavská polícia opätovne pripomína celoslovenskú preventívno-informačnú kampaň Nezabudni na mňa v aute.Zdroj: Shutterstock

  V rámci preventívno-informačnej kampane polícia opäť zdôrazňuje viaceré rady a odporúčania. Ponechanie zvieraťa v rozhorúčenom aute môže byť riešené v rovine priestupku vo veterinárnej oblasti, za určitých okolností však môže mať skutok trestnoprávnu dohru v podobe trestného činu týrania zvierat.

  V prípade ponechania dieťaťa v aute môže ísť o trestný čin opustenia dieťaťa, ktoré si nevie pomôcť samo. Osoba môže zároveň čeliť aj obvineniu z ublíženia na zdraví, v krajnom prípade z usmrtenia, ak takéto konanie viedlo k poškodeniu zdravia či k smrti dieťaťa.

  --- Reklama ---

  Zabúdať netreba ani na to, že ak to situácia dovoľuje, treba bezodkladne upovedomiť majiteľa vozidla, napríklad ho vyhlásiť v nákupnom centre cez informačný stánok alebo cez SBS službu. V opačnom prípade sa odporúča zavolať políciu, hasičov, prípadne linku 112.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum