Viac

  Bývalého holandského futbalového reprezentanta odsúdili na šesť rokov za mrežami

  Holandského profifutbalistu Quincyho Promesa poslal okresný súd v Amsterdame za obchodovanie s kokaínom na šesť rokov za mreže. Promes sa podľa žaloby spred štyroch rokov aktívne podieľal na pašovaní 1360 kilogramov kokaínu do Amsterdamu cez prístav v belgickom meste Antverpy.

  --- Reklama ---

  Prokurátori na pojednávaní argumentovali tým, že Promes hral dôležitú úlohu v celom procese pašovania drog. Na súde predložili dôkazový materiál, podľa ktorého 50-násobný reprezentant Holandska začiatkom roka 2020 cez šifrovanú službu slúžiacu na zasielanie správ koordinoval nezákonnú operáciu. Promes pod prezývkou Fantasma komunikoval o detailoch nezákonného obchodovania.

  Holandského profifutbalistu Quincyho Promesa poslal okresný súd v Amsterdame za obchodovanie s kokaínom na šesť rokov za mreže.

  Quincy Promes je aktuálne hráčom ruského klubu Spartak Moskva. Na súdnom pojednávaní sa nezúčastnil a podľa právnika Roberta Malewicza sa nemieni do krajiny vrátiť. Holandský portál NU.nl informoval, že futbalista sa chce voči rozhodnutiu súdu odvolať. „Zdá sa mu, že ako futbalista je nedotknuteľný. Spolieha sa na to, že niekde v Rusku alebo v zahraničí sa mu nič nemôže stať. Sme zvedaví, ako je možné, že tak úspešný futbalista môže klesnúť až tak hlboko,“ uviedla prokurátora na pojednávaní.

  Holanďan s koreňmi v Suriname už bol v minulosti odsúdený na 18 mesiacov väzenia za to, že v roku 2020 na rodinnej oslave bodol svojho bratranca nožom do nohy. Quincy Promes je odchovancom futbalovej akadémie Ajaxu Amsterdam. Počas kariéry si v holandskej Eredivisie obliekal aj dresy klubov Twente Enschede a Go Ahead Eagles. V zahraničí pôsobil okrem Ruska aj v španielskom tíme FC Sevilla.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Farmári v Európe protestujú. Kam smeruje európske poľnohospodárstvo?

  OSN: Útokom Iránu na Izrael sa bude zaoberať Bezpečnostná rada

  Politico: Vzniká dohoda na využitie výnosov ruských zmrazených aktív na zbrane

  Biden sa chce zasadiť za právo žien na vykonanie interrupcie

  NHL: Nemec sa pobil s Domim. Matthews dal už svoj 68. gól v sezóne

  F1: Vo veku 86 rokov zomrel Ted Toleman, prvý šéf legendárneho Sennu

  Ukrajinský parlament prijal kontroverzný zákon o nábore nových brancov

  V Kórei sa konajú parlamentné voľby. Vnímané sú ako test popularity prezidenta