Viac

  Zrušia sa niektoré pravidelné vlakové spojenia. Ktorých Slovákov to ovplyvní najviac?

  Železničná osobná doprava na časti regionálnej trate Bratislava – Komárno bude pre práce na infraštruktúre obmedzená. Dopravca Leo Express za vlaky na dvoch úsekoch zavedie náhradnú autobusovú dopravu (NAD) – tento víkend medzi Lehnicami a Kvetoslavovom a budúcu sobotu medzi Orechovou Potôňou a Lehnicam. Navyše, od júla mimoriadne mení cestovný poriadok, pričom ruší viaceré spoje z Bratislavy do Kvetoslavova a opačne. Nahrádzať ich budú vybrané zrýchlené vlaky.

  --- Reklama ---

  Spoločnosť oznámila cestujúcim, že počas víkendu 22. a 23. júna v úseku Lehnice – Kvetoslavov zavádza na viac ako štyri hodiny náhradnú dopravu. Autobusy tam pôjdu v čase 9:50 – 14:10 za dvanásť vlakov – z nich osem jazdí na linke Bratislava – Dunajská Streda a späť a štyri expresy na celej trati medzi Bratislavou a Komárnom. Autobusy budú za ne premávať po trase Lehnice – Veľká Paka – Malá Paka – Kvetoslavov. Táto výluka sa týka spojov 4311, 1435, 4313, 4315, 1437, 4317, 4312, 1440, 4314, 4316, 1442 a 4318.

  Na úseku Orechová Potôň – Lehnice v sobotu 29. júna nebudú v rovnakom čase premávať tie isté vlaky. Cestujúci budú môcť miesto nich využiť autobusovú dopravu na trase Orechová Potôň – Michal na Ostrove – Lehnice. „V náhradnej autobusovej doprave je obmedzená preprava bicyklov a imobilných cestujúcich. Predpokladané meškanie vlakov môže byť 15 minút,“ upozornil dopravca Leo Express. Úseky Lehnice – Kvetoslavov a Orechová Potôň – Lehnice majú 8 a 7 kilometrov, celá trať Bratislava – Dunajská Streda – Komárno je dlhá 100 kilometrov.

  Zdroj: TASR - Martin Baumann

  Dopravca zároveň upozornil, že od 1. júla do 14. decembra tohto roka mimoriadne mení cestovný poriadok. Zdôvodnil to jeho optimalizáciou a zefektívnením, ako aj minimalizovaním meškania na tejto jednokoľajovej trati. „Na základe komunikácie s ministerstvom dopravy a zhodnotenia obsadenosti vlakov boli vybrané menej vyťažené spoje, ktoré mohli byť zrušené a nahradené vlakmi REX. Redukciou spojov sa dosiahne zníženie prenášania meškania na ďalšie vlaky vplyvom križovaní jednotlivých vlakov v staniciach,“ uviedol Leo Express.

  --- Reklama ---

  Zruší sa desať spojov

  Od júla tak bude zrušených desať spojov prevádzkovaných doteraz na časti trate medzi Bratislavou a Kvetoslavovom (okres Dunajská Streda). Konkrétne ide o spoje 4341, 4343, 4345, 4357, 4359, 4340, 4342, 4354, 4356, 4358. Podľa aktuálneho cestovného poriadku sú to vlaky s odchodmi z Bratislavy – z hlavnej stanice 4:03, 4:35, zo stanice Nové Mesto 6:15, 16:15 a z hlavnej stanice 17:03. Nepôjdu ani vlaky opačne z Kvetoslavova do hlavného mesta, ktoré odchádzajú 4:49, 5:19, 15:19, 16:19, 17:19.

  Novozavedené sú dva večerné vlaky medzi Komárnom a Dunajskou Stredou. Jeden z nich bude mať z Komárna odchod 21:03 a príchod do Dunajskej Stredy 22:06, opačne z Dunajskej Stredy bude odchádzať 22:42 s dojazdom do Komárna 23:47. „Vybrané zrýchlené vlaky budú nahradzovať jednotlivé zrušené spoje. Zrýchlené vlaky budú po novom zastavovať na znamenie aj v stanici Bratislava-Vrakuňa, ktorá bola po rekonštrukcii presunutá na nové miesto,“ dodal dopravca Leo Express s tým, že v súčasných spojoch budú malé časové posuny.

  Cestujúcich s platnými cestovnými lístkami na zrušené spoje podľa dopravcu presadili na najbližší možný spoj a zaslali im nové cestovné doklady. Ak im zmena nevyhovuje, môžu sa obrátiť na zákaznícke centrum.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum