Viac

  Zavedenie jednodňovej diaľničnej známky sa odkladá

  Ministerstvo dopravy (MD) SR informovalo, že zavedenie jednodňovej diaľničnej známky sa odkladá z dôvodu legislatívneho procesu, ktorý ešte nie je ukončený. Ako informovala hovorkyňa MD Petra Poláčiková zavedenie jednodňovej diaľničnej známky z tohto dôvodu očakávajú v druhej polovici roka.

  --- Reklama ---

  Ministerstvo dopravy SR predložilo 20. decembra 2023 na medzirezortné pripomienkovanie spolu s úpravami v zákone o výbere mýta za užívanie vymedzených úsekov pozemných komunikácií novelu zákona o diaľničnej známke. Novela zákona o diaľničnej známke, ktorá mala platiť od 25. marca 2024 ponúka motoristom aj jednodňovú známku v cene 5,40 eura. Novelou sa zároveň skončí ročná diaľničná známka, keďže už nemá popri 365-dňovej známke svoje opodstatnenie. Okrem nej naďalej zostanú známky s platnosťou 30 a 10 dní. Navrhované zmeny čiastočne prevezmú európsku smernicu z roku 2022.

  Ministerstvo dopravy (MD) SR informovalo, že zavedenie jednodňovej diaľničnej známky sa odkladá z dôvodu legislatívneho procesu.Zdroj: TASR
  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Slovenský hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa podľa parity kúpnej sily bol v minulom roku v rámci EÚ štvrtý najslabší.

  Koľko Slovákov má finančnú rezervu? Toto číslo ťa možno šokuje

  Fico by chcel na poste predsedu parlamentu Andreja Danka

  SNS navrhuje, aby mohli zamestnanci rekreačný poukaz preniesť na rodiča

  Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

  Nominálne mzdy rástli vo všetkých odvetviach. V niektorých však naďalej klesala zamestnanosť

  Vážna autonehoda v Košiciach. Hlásia niekoľko zranených

  Belgicko vyšetruje podozrenia, že Rusko sa snaží ovplyvniť eurovoľby

  Eurokomisia

  Európska komisia má obavy, či bude Slovensko vedieť zaručiť, že sa nebudú rozkrádať financie z Plánu obnovy

  Slováci, vybavenie nového pasu si nenechávajte na poslednú chvíľu. Štandardná lehota sa predlžuje