Viac

  V Kamerune suspendovali 62 futbalistov za falšovanie veku a identity

  Kamerunská futbalová federácia (FECAFOOT) suspendovala 62 hráčov za falšovanie veku a identity. Ako referuje web insidethegames.biz, takýto škandál nemá v Afrike obdobu, hoci v minulosti sa na „čiernom kontinente“ vyskytlo viacero prípadov, keď hráči zatajili svoj skutočný vek či identitu.

  --- Reklama ---

  Azda najpozoruhodnejším prípadom v rámci najnovšieho škandálu je 17-ročný stredopoliar Wilfried Nathan Douala z tímu Victoria United, ktorého bývalý reprezentačný kouč Rigobert Song povolal do národného tímu na januárový Africký pohár národov. Douala už pred turnajom vzbudil pozornosť svetových médií, keďže vzhľadom pripomína skôr ostrieľaného tridsiatnika.

  Kamerunská futbalová federácia (FECAFOOT) suspendovala 62 hráčov za falšovanie veku a identity. Previnilo sa až 15 tímovZdroj: Shutterstock

  Spomedzi klubov z kamerunskej najvyššej súťaže nie sú do škandálu zapletené iba štyri tímy – Coton Sport, Canon Yaoundé, Stade Renard a Aigle Royal. Previnilo sa až 15 klubov.

  Tento škandál nepredstavuje žiadnu novinku na africkom kontinente. Už mnoho rokov je známe, že africkí hráči často poskytujú nepravdivé informácie, pretože v niektorých častiach kontinentu je veľmi ťažké dokázať skutočný vek osoby, čo vedie k používaniu falošných dokladov.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov

  Český Senát umožnil, aby boli prijaté nové pravidlá pre partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Môžu byť prijaté už vo štvrtok.

  Český senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia

  Počas konfliktu na Ukrajine zahynulo už vyše 50.000 príslušníkov ruskej armády. Uviedla to v stredu spravodajská televízia BBC.

  Podľa BBC na Ukrajine zomrelo už viac než 50-tisíc ruských vojakov

  NHL zaznamenala rekord v návštevnosti v rámci jednej sezóny. Na zápasy základnej časti zavítalo viac ako 22,5 milióna fanúšikov.

  NHL zaznamenala v tejto sezóne rekord v návštevnosti

  Ukrajina požiada NATO o zvolanie zasadnutia Rady NATO-Ukrajina s cieľom prediskutovať otázku posilnenia ukrajinskej protivzdušnej obrany.

  Ukrajina zvolá Radu NATO-Ukrajina na posilnenie ochrany svojho neba

  Americký prezident Biden a iracký premiér Súdání rokujú o stiahnutí vojenskej koalície vedenej Spojenými štátmi z Iraku.

  Biden a iracký premiér budú rokovať o stiahnutí koalície vedenej USA z Iraku

  Je tu veľká udalosť vo svete kryptomien, už čoskoro príde bitcoin halving. To znamená zníženie odmeny ťažiarov za vyťažený blok na polovicu.

  Blíži sa bitcoin halving, hodnota kryptomeny môže prudko narásť

  Britská vláda v utorok oznámila, že prijme návrh zákona, ktorý bude kriminalizovať vytváranie sexuálne explicitných deepfake materiálov.

  Vytváranie sexuálne explicitných deepfake materiálov bude v Británii trestné