Viac

  Z Prešova sa stane festivalové mestečko. Dôvodom majú byť Dni mesta

  Dni mesta Prešov sa v tomto roku uskutočnia od štvrtka 20. do nedele 23. júna. Hlavným dejiskom bude už tradične pešia zóna v centre mesta, kde Park kultúry a oddychu (PKO) v spolupráci s mestom Prešov ponúkne návštevníkom a obyvateľom mesta program zložený z koncertov, tanečných vystúpení a zábavných sprievodných aktivít pre deti aj dospelých. Organizátori pripravili aj niekoľko noviniek.

  --- Reklama ---

  Ako informoval manažér kultúry z programového oddelenia PKO Daniel Koháni, pripravený program Dní mesta Prešov 2024 je zostavený z hudobných a tanečných hviezd zo Slovenska aj z Českej republiky. V hlavnom programe vystúpi domáca speváčka Katarína Knechtová, víťazka Česko Slovenskej Superstar Tereza Mašková, kapela Le payaco a ďalší. „Pre najmenších sme si zavolali škriatka menom Fíha Tralala, ktorá sa predstaví s novým programom. Chýbať nebude ani Kúzelník Gabi či trojnásobné majsterky sveta Mažoretky Diridonky,“ doplnil Koháni.

  Pestrý festivalový program

  Umiestnenie pódia bude na rovnakom mieste ako minulý rok a bude sa tak vynímať pri Konkatedrále sv. Mikuláša. „Dramaturgia tohto roku je pripravená tak, aby si každý v programe našiel to svoje. Cieľom bolo vytvoriť pestrý, kvalitný a multižánrový festival. Každý deň bude zameraný pre inú cieľovú kategóriu. Historické centrum premeníme na festivalové mestečko plné hudby, tanca, vôní, jedál a atmosféry. Sme radi, že sa k tejto vízii rozhodli pripojiť aj prešovské kultúrne organizácie a kluby, ktoré budú dopĺňať program na pódiu tak, aby si každý mohol vybrať to pravé pre seba,“ uviedla riaditeľka PKO Barbora Rusiňáková.

  Shutterstock

  Okrem tradičného programu na Hlavnej ulici budú podujatia aj v Krajskej galérii v Prešove, Krajskom múzeu v Prešove a kluboch Christiania a Wave. „Tento rok vyskúšame pilotnú verziu podujatia, ktoré bude používať len zálohovateľné poháre. Okrem ekológie tak vznikne aj praktický darček,“ informoval manažér kultúry s tým, že v gastrozóne pripravujú pre návštevníkov netradičné sedenie. „V určitých časoch sa po uzatvorení pešej zóny pre autobusy a dopravné prostriedky vytvorí sedenie priamo na ceste, ktoré prinesie netradičnú atmosféru a zážitok všetkým, ktorí zavítajú na toto podujatie,“ doplnil Koháni. Súčasťou podujatia bude aj tombola.

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pellegrini zložil sľub. Ujíma sa funkcie prezidenta Slovenskej republiky

  Politológ Koziak: Čaputová zastávala prezidentský úrad dôstojne. Nenechala sa zatiahnuť do nechutných zápasov

  Zamestnávatelia môžu spracovávať PN-ky svojich zamestnancov rýchlejšie a jednoduchšie

  Vlaky na Slovensku v pondelok priebežne meškali desiatky minút aj viac ako hodinu. Na niektorých úsekoch išli za odrieknuté iné spoje alebo autobusy.

  Železničná spoločnosť Slovensko nasadzuje ďalšie telové kamery pre vlakvedúcich. Zvyšujú bezpečnosť vo vlakoch

  V Bratislave sa 18. júna bude konať pochod za slobodu a demokraciu

  Mestské kúpaliská v Bratislave sú pripravené. Päť z nich otvára sezónu už zajtra

  Slovenské a rakúske sanitky plánujú historicky prvú zmluvnú spoluprácu

  Medzinárodné novinárske organizácie vyzývajú na stiahnutie návrhu zákona na zrušenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

  Ďalšia známa tvár sa vytratí zo slovenských obrazoviek. RTVS opúšťa tento moderátor