Viac

  Pri nehode autobusu v Spišskom Podhradí hlásia už tri obete. Jedno dievča ešte bojuje o život

  Vyhasli životy troch mladých dievčat. Na mieste tragickej nehody v Spišskom Podhradí to uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Treťou obeťou by malo byť dievča, ktoré bolo po nehode prevezené do nemocnici v Spišskej Novej Vsi. Ostatní účastníci nehody sú podľa ministra stabilizovaní, hoci ešte jedno dievča v nemocnici v Košiciach bojuje o život vo vážnom stave. Šutaj Eštok informoval, že pri nehode bolo celkovo zranených 10 osôb. „Na mieste je aj znalec, ktorý prešetruje, čo sa stalo,“ dodal minister, no bližšie informácie nechcel poskytnúť, vyjadril sa, že počkajú na výsledky vyšetrovania.

  --- Reklama ---

  Policajný prezident Ľubomír Solák doplnil, že na mieste je aj prokuratúra, aj súdni znalci. Dychová skúška u vodiča bola podľa informácií, ktoré Šutaj Eštok poskytol, negatívna, no zatiaľ sa nepodarilo vypočuť ho vzhľadom na to, že je v šoku. „Autobus sa pohol, a to bolo príčinou, prečo sa mladí ľudia, ktorí boli v bezprostrednej blízkosti autobusu, dostali pod autobus, na čo následne im boli spôsobené ťažké zranenia, niektoré nezlučiteľné so životom,“ povedal. Na mieste je aj intervenčný tím, minister ocenil jeho prácu, rovnako aj podporu duchovných, ktorí sú na mieste prítomní.

  Autobus sa pohol a privalil niekoľko osôb

  Riaditeľ KR HaZZ v Prešove Peter Kovalík dodal, že na mieste zasahovalo 12 príslušníkov. Na vyprostenie obetí museli použiť hydraulické zariadenia. Uviedol, že vyslobodzovať museli dve osoby zakliesnené pod autobusom, no vysvetlil, že na začiatku boli zakliesnené tri, pričom jednu sa čiastočne podarilo vyslobodiť ešte pred ich príchodom.

  Prvotné informácie o nehode hovorili o dvoch obetiach. Tragédia sa stala počas Diecézneho stretnutia mládeže. V Spišskom Podhradí sa dnes malo stretnúť približne 1 600 mladých. Primátor mesta Michal Kapusta, ktorý je na mieste nešťastia, pre agentúru SITA uviedol, že pre dnešné podujatie mali zabezpečené tímy dobrovoľníkov aj políciu na riadenie dopravy, mesto pomáhalo spišskému biskupstvu.

  --- Reklama ---

  „Stalo sa to, že autobus, ktorý doviezol mládež na stretnutie, sa pohol, keď z neho vystúpili, a tlačil ľudí pod seba,“ opísal tragédiu, ktorá sa odohrala na autobusovej zastávke. Stretnutie tak bolo podľa jeho slov zrušené, uskutoční sa tam zádušná omša za zosnulých aj tých, ktorí sú v ťažkom stave a lekári bojujú o ich životy.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Politológ Koziak: Čaputová zastávala prezidentský úrad dôstojne. Nenechala sa zatiahnuť do nechutných zápasov

  Zamestnávatelia môžu spracovávať PN-ky svojich zamestnancov rýchlejšie a jednoduchšie

  Vlaky na Slovensku v pondelok priebežne meškali desiatky minút aj viac ako hodinu. Na niektorých úsekoch išli za odrieknuté iné spoje alebo autobusy.

  Železničná spoločnosť Slovensko nasadzuje ďalšie telové kamery pre vlakvedúcich. Zvyšujú bezpečnosť vo vlakoch

  V Bratislave sa 18. júna bude konať pochod za slobodu a demokraciu

  Mestské kúpaliská v Bratislave sú pripravené. Päť z nich otvára sezónu už zajtra

  Slovenské a rakúske sanitky plánujú historicky prvú zmluvnú spoluprácu

  Medzinárodné novinárske organizácie vyzývajú na stiahnutie návrhu zákona na zrušenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

  Ďalšia známa tvár sa vytratí zo slovenských obrazoviek. RTVS opúšťa tento moderátor

  Ďalšie napadnutie medveďa na Slovensku

  V Tatranskej Štrbe a na Štrbskom Plese evidujú zvýšený pohyb medveďov