Viac

  Voľby by podľa prieskumu vyhral Smer-SD s tesným náskokom pred PS

  Ak sa parlamentné voľby konali najbližší víkend, vyhrala by ich strana Smer-SD, ktorej by dalo hlas 21,8 percenta voličov. Na druhom mieste by s tesným odstupom skončilo Progresívne Slovensko s výsledkom 20,8 percenta hlasov. Tretí by bol Hlas-SD, ktorý by volilo 17,2 percenta voličov.

  --- Reklama ---

  Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre televíziu JOJ 24, ktorá zbierala dáta od 7. do 14. mája, teda ešte pred atentátom na premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Reprezentatívnu vzorku z hľadiska veku, pohlavia, vzdelania, národnosti a kraja tvorilo 1 000 respondentov.

  Ak sa parlamentné voľby konali najbližší víkend, vyhrala by ich strana Smer-SD, ktorej by dalo hlas 21,8 percenta voličov.

  Kresťanskodemokratické hnutie by volilo 7,3 percenta respondentov, stranu SaS 6,7 percenta ľudí. Do parlamentu by sa ešte tesne dostali aj SNS (5,2 percenta) a Republika (5,1 percenta). Pred bránami parlamentu by zostali koalícia Slovensko, Kresťanská únia a Za ľudí (4,7 percenta), Maďarská aliancia (3,9 percenta), Demokrati (3,6 percenta), Sme rodina (3,1 percenta).

  Z výsledkov prieskumu vyplýva, že strana Smer-SD by v parlamente mala 39 poslancov, Progresívne Slovensko 37, Hlas-SD 31, KDH by získalo spolu 13 mandátov a SaS 12. Slovenská národná strana a hnutie Republika by mali zhodne po deviatich poslancoch Národnej rady SR.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Politológ Koziak: Čaputová zastávala prezidentský úrad dôstojne. Nenechala sa zatiahnuť do nechutných zápasov

  Zamestnávatelia môžu spracovávať PN-ky svojich zamestnancov rýchlejšie a jednoduchšie

  Vlaky na Slovensku v pondelok priebežne meškali desiatky minút aj viac ako hodinu. Na niektorých úsekoch išli za odrieknuté iné spoje alebo autobusy.

  Železničná spoločnosť Slovensko nasadzuje ďalšie telové kamery pre vlakvedúcich. Zvyšujú bezpečnosť vo vlakoch

  V Bratislave sa 18. júna bude konať pochod za slobodu a demokraciu

  Mestské kúpaliská v Bratislave sú pripravené. Päť z nich otvára sezónu už zajtra

  Slovenské a rakúske sanitky plánujú historicky prvú zmluvnú spoluprácu

  Medzinárodné novinárske organizácie vyzývajú na stiahnutie návrhu zákona na zrušenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

  Ďalšia známa tvár sa vytratí zo slovenských obrazoviek. RTVS opúšťa tento moderátor

  Ďalšie napadnutie medveďa na Slovensku

  V Tatranskej Štrbe a na Štrbskom Plese evidujú zvýšený pohyb medveďov