Viac

  Včerajšia nehoda na D1 si vyžiadala život dvoch hasičov vo veku 27 a 43 rokov. Polícia začala vyšetrovanie, kto je vinníkom?

  V súvislosti s pondelkovou tragickou dopravnou nehodou na diaľnici D1 začal vyšetrovateľ z Nového Mesta nad Váhom trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. Informovala o tom dnes hovorkyňa krajskej trenčianskej polície Katarín Kuzmová.

  --- Reklama ---

  Pri nehode prišli o život dvaja hasiči vo veku 27 a 43 rokov. Polícia zadržala 40-ročného vodiča a umiestnila ho do cely policajného zaistenia. Presné príčiny a okolnosti tejto tragickej udalosti sú predmetom vyšetrovania.

  Dve autá Hasičského a záchranného zboru SR a jedno mýtnej polície boli v pondelok vyslané na diaľnicu v katastri obce Horná Streda v smere na Žilinu k horiacemu autu odstavenému na krajnici. 

  „Vodič nákladného motorového vozidla značky Scania z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel do pravej časti vozovky, kde narazil prednou časťou vozidla do stojaceho vozidla Mýtnej polície, v ktorom v tom čase sedel 42-ročný úradník mýtnej jednotky. Ten v dôsledku nárazu utrpel mnohopočetné zranenia a bol leteckou záchrannou službou transportovaný do nemocnice. Príslušníčka Policajného zboru, ktorá v čase nárazu stála vedľa vozidla, utrpela ľahké zranenia, s ktorými bola prevezená do nemocnice, informuje polícia.

  --- Reklama ---

  Nákladné vozidlo následne narazilo do stojaceho vozidla hasičského zboru, vedľa ktorého stáli dvaja príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Muži vo veku 27 a 43 rokov následkom nárazu utrpeli zranenia, ktorým na mieste podľahli. Druhé vozidlo hasičského zboru následkom nárazu vymrštilo do stredu vozovky.

  Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody.Zdroj: TASR

  „Polícia na mieste vykonala obhliadku miesta činu. Prítomný bol aj znalec z odboru cestnej dopravy. Na miesto udalosti sa dostavil aj minister vnútra, prezident policajného zboru a prezident hasičského a záchranného zboru,“ dodala hovorkyňa. Dychová skúška u vodiča bola negatívna. Podľa Kuzmovej však absolvoval odber biologického materiálu za účelom zistenia prítomnosti omamných a psychotropných látok.

  Prezidentka aj minister vnútra vyjadrili sústrasť

  Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody. Myslím na rodiny a blízkych dvoch hasičov, ktorí sa stali obeťami autonehody pri Hornej Strede. Pri výkone svojej práce prišli o život. Zraneným policajtom želám skoré uzdravenie,“ napísala na sociálnej sieti.

  „V plnom nasadení a do poslednej chvíle slúžili nám všetkým. Nasadzovali vlastné zdravie a životy, aby ochránili životy a majetky slovenských občanov. Statoční hasiči, ktorí pri výkone svojho povolania zahynuli pri tragickej nehode na diaľnici D1, ostanú pre celé Slovensko navždy hrdinami,“ napísal na sociálnej sieti Matúš Šutaj Eštok. „Takéto nehody sú smutným mementom a nemali by sa stávať. Najmä ak ide o osoby, ktorých poslaním je pomáhať a zachraňovať nás všetkých,“ zdôraznil minister vnútra.

  Zdroj :
  TASR, SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pellegrini zložil sľub. Ujíma sa funkcie prezidenta Slovenskej republiky

  Politológ Koziak: Čaputová zastávala prezidentský úrad dôstojne. Nenechala sa zatiahnuť do nechutných zápasov

  Zamestnávatelia môžu spracovávať PN-ky svojich zamestnancov rýchlejšie a jednoduchšie

  Vlaky na Slovensku v pondelok priebežne meškali desiatky minút aj viac ako hodinu. Na niektorých úsekoch išli za odrieknuté iné spoje alebo autobusy.

  Železničná spoločnosť Slovensko nasadzuje ďalšie telové kamery pre vlakvedúcich. Zvyšujú bezpečnosť vo vlakoch

  V Bratislave sa 18. júna bude konať pochod za slobodu a demokraciu

  Mestské kúpaliská v Bratislave sú pripravené. Päť z nich otvára sezónu už zajtra

  Slovenské a rakúske sanitky plánujú historicky prvú zmluvnú spoluprácu

  Medzinárodné novinárske organizácie vyzývajú na stiahnutie návrhu zákona na zrušenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

  Ďalšia známa tvár sa vytratí zo slovenských obrazoviek. RTVS opúšťa tento moderátor