Viac

  Vieme v koho rukách bude naša krajina. Spočítané sú takmer všetky hlasy

  Aj keď sú výsledky volieb stále neoficiálne a aktuálne chýba 9 stotín percenta do zrátania všetkých volebných okrskov, o výsledkoch je prakticky rozhodnuté a výsledný stav zamieša s číslami len veľmi minimálne. Víťazom parlamentných volieb je strana Smer-SD, ktorá získala do tohto momentu 22,95 percenta hlasov. Za ňou je strana Progresívne Slovensko s 17,95 percentami a strana Hlas-SD s 14,71 percentami hlasov. Do parlamentu sa ešte dostala koalícia OĽANO a priatelia, KÚ a Za ľudí, ktorá má momentálne 8,9 percenta, KDH s 6,83 percenta, SaS s 6,31 percentami a SNS s 5,63 percentami. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov, ktoré zverejňuje Štatistický úrad (ŠÚ) SR. Volebná účasť je 68,51 percenta.

  --- Reklama ---

  Tesne pred bránami parlamentu sa nachádza Republika so ziskom 4,76 percenta a Aliancia so 4,39 percenta. Pod tromi percentami hlasov sú Demokrati (2,93%) a Sme rodina (2,21%).

  Ďalšie politické subjekty získali menej ako jedno percento hlasov – ĽSNS (0,84%), KSS (0,33%), Pirátska strana (0,32%), Modrí, Most-Híd (0,27%), strany okolo Maďarského fóra (0,12%), My Slovensko (0,09%), SOS (0,08%), Karma (0,08%), Srdce – SNJ (0,08%), Princíp (0,06%), Spravodlivosť (0,04%), SHO (0,04%), Vlastenecký blok (0,04%), SDKÚ-DS (0,03%).

  Parodoxom je, že zverejnené exit polly (od agentúry Focus pre TV Markíza a od agentúry MEDIAN SK pre RTVS) však ukazovali iný vývoj percent a predpovedali ako víťaza volieb stranu Progresívne Slovensko s tesným náskokom pred stranou Smer-SD.

  --- Reklama ---

  Najviac hlasov voliči zatiaľ odovzdali Róbertovi Ficovi: 530 944. Druhý najvyšší počet hlasov získal Peter Pellegrini: 337 569. Tretí Michal Šimečka získal 302 819 hlasov.

  Kompletné výsledky by sa však mali zverejniť už čoskoro.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Nikola Kulová
  Nikola Kulová
  Najradšej píšem aktuality z oblasti šoubiznisu a lifestylu. Keďže často scrollujem, rýchlo zachytím aktuality z domova aj zo sveta. Vyštudovala som ekonomiku a marketing, preto tu odomňa raz za čas zasvieti aj článok z oblasti finančníctva.

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Šéf envirorezortu Tomáš Taraba reagoval podaním trestného oznámenia na generálnej prokuratúre za údajné zneuctenie štátnych symbolov.

  Taraba podal trestné oznámenie v súvislosti s Dúhovým prideom. Údajne došlo k hanobeniu štátneho znaku

  Povolenie na prevádzku má 172 umelých kúpalísk a 536 bazénov. V prevádzke je aj 13 prírodných kúpalísk s neorganizovanou rekreáciou.

  Slovenskí hygienici vydali varovanie. Tieto prírodné kúpaliská nie sú vhodné na kúpanie

  Polícia hľadá svedkov udalosti v Parchovanoch, pri ktorej zomrel muž

  Slovensko podľa NBS starne a naša ekonomika s ním. Výkonnosť zdravotníctva kríva

  Svet zasiahol obrovský výpadok. Pocítilo to aj letisko v Košiciach

  Prvé dve stíhačky F-16 priletia na Slovensko v pondelok

  Poslanca za SNS fyzicky napadli. Polícia začala trestné stíhanie

  Finančná správa prijala historicky najvyšší počet podaných daňových priznaní