Viac

  Veľký prieskum: Tieto spôsoby dopravy preferujú Slováci najviac

  Veľká väčšina cestujúcich v mestskej a regionálnej doprave má k dispozícii aj iné možnosti prepravy, pričom autobusovú uprednostňuje 78 %. Pri rozhodovaní o tom, či využijú služby verejnej osobnej dopravy, zohľadňujú viaceré kritériá. Pre 63 % cestujúcich je dôležitá najmä spoľahlivosť, nasledujú krátka čakacia doba s podielom preferencií 46 %, čistota a pohodlie so 43 % a až potom cena so 41 %. Vyplynulo to z veľkého prieskumu spokojnosti cestujúcich, ktorý dopravná skupina Arriva uskutočnila od septembra do decembra 2023 a zúčastnilo sa ho 2 609 respondentov.

  --- Reklama ---

  V porovnaní s rokom 2022 sa hodnotenie kvality služieb verejnej dopravy, ktoré poskytujú autobusové spoločnosti Arriva v piatich krajoch a 16 mestách Slovenska, podľa dopravcu zlepšilo vo všetkých parametroch a na škále 1 až 5 dosiahlo celkovú známku 3,81. Pritom 47 % opýtaných využíva autobus päť- až sedemkrát týždenne, ďalších 23 % v ňom cestuje dva- až trikrát týždenne. Za najdôležitejšie oblasti zlepšenia do budúcnosti považujú cestujúci dodržiavanie cestovných poriadkov, správanie vodičov, ako aj kvalitu zastávok a prístreškov. O týchto témach a ostatných výsledkoch prieskumu spokojnosti cestujúcich bude Arriva podrobne informovať svojich objednávateľov.

  Náhrada za osobnú dopravu

  „Chceme, aby ľudia nechali svoje autá doma a presadli do verejnej dopravy, preto im ponúkame bezpečnú, pohodlnú a cenovo dostupnú alternatívu,“ uviedla riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností Arriva na Slovensku Petra Helecz. Arriva v minulom roku výrazne obnovila svoj vozidlový park a zároveň pokračovala v investíciách do obnovy autobusových staníc a terminálov. „Zavádzame tiež nové služby, vrátane taktovej dopravy aj na regionálnych linkách. V spolupráci s našimi objednávateľmi, ktorými sú samosprávne kraje a mestá, taktiež priebežne prispôsobujeme cestovné poriadky potrebám našich cestujúcich,“ priblížila Petra Helecz. Ako dodala, práve oni v najnovšom prieskume spokojnosti potvrdili, že sú na dobrej ceste.

  Arriva pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je najväčším prevádzkovateľom autobusovej dopravy na Slovensku. V Bratislavskom, Košickom, Nitrianskom, Trnavskom a Žilinskom kraji zabezpečuje mestskú, prímestskú, zmluvnú a komerčnú autobusovú dopravu. Od roku 2017 prevádzkuje službu zdieľaných bicyklov, tzv. bikesharing. Arriva zamestnáva na Slovensku viac ako 2 500 ľudí a prevádzkuje vyše 1 500 autobusov.

  --- Reklama ---
  tieto spôsoby dopravy preferujú slováci
  TASR – Henrich Mišovič

  Skupinu na Slovensku tvorí šesť dopravných spoločností, servisná spoločnosť a centrála. Arriva je popredným poskytovateľom osobnej dopravy v celej Európe, zamestnáva približne 35 500 ľudí, zabezpečuje prepravu zhruba 1,5 miliardy cestujúcich v 10 európskych krajinách. S autobusmi, vlakmi, autokarmi, električkami, vodnými autobusmi, systémami zdieľania bicyklov a dopravnými riešeniami na požiadanie. Dopravca pôsobí okrem Slovenska v Českej republike, Chorvátsku, Maďarsku, Taliansku, Holandsku, Poľsku, Slovinsku, Španielsku a Spojenom kráľovstve.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Muž, obvinený z pokusu o vraždu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) ostáva vo väzbe. Rozhodnutie je právoplatné.

  Muž obvinený z pokusu o vraždu Fica ostáva vo väzbe

  Slováci sa vyjadrili, či súhlasia s odstrelom medveďov. Výsledky ankety sú jednoznačné

  Strana Sloboda a Solidarita (SaS) pripravuje zákon na ochranu médií pred politickými tlakmi. Situácia je podľa Gröhlinga veľmi vážna.

  SaS pripravuje zákon na ochranu médií

  Až 4 milióny dospelých Slovákov užívajú výživové doplnky, tretina denne

  Zdravotný stav premiéra zodpovedá prognózam. V pondelok absolvuje kontroly

  Opitý vodič pri Sabinove zrazil 6 ľudí, z toho tri deti. Mal to vraj urobiť úmyselne

  Politológ o voľbách do europarlamentu: Kampani sa nevenuje vyššia pozornosť aj pre únavu voličov

  Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

  S využitím úspor sporiteľov z druhého piliera na štátne investície väčšina ľudí nesúhlasí