Viac

  Vedúci cirkevného zboru obťažoval a znásilnil 16 malých chlapcov. Je trest, ktorý dostal, dostatočný?

  Susedným Českom otriasol mrazivý prípad. Vedúci pražského cirkevného zboru v rozmedzí rokov 2002 až 2012 sexuálne obťažoval a znásilňoval svojich zverencov, uvádzajú Topky. Hovorca pražského arcibiskupstva Jiří Prinz označil skutočnosť za zlyhanie jednotlivca a dodal, že cirkev má podľa neho nastavené mechanizmy, ktorými by sa malo podobným udalostiam predchádzať.

  --- Reklama ---

  Ohavné činy zbormajstra vyplávali na povrch až teraz, maloleté obete totiž o svojom utrpení roky mlčali. Ich rodičia s mužom udržiavali priateľské vzťahy. Počas súdneho pojednávania sa k činom priznal, malo k nim dochádzať na samotnej farnosti aj po ceste na omše v aute. Konkrétne išlo o sebauspokojovanie, orálny styk, jednu z obetí sa mal pokúsiť znásilniť aj análne.

  Štyri roky za mrežami

  „Cirkevní pracovníci prechádzajú školeniami, počas ktorých sú okrem iného upozorňovaní aj na to, aby si všímali to, či sa vo farnosti nedeje v tejto oblasti niečo podozrivé,“ vyjadril sa Prinz. Ďalej dodal, že obete zneužívania majú možnosť obrátiť sa na kontaktné miesto zriadené Českou biskupskou konferenciou, či už telefonicky, alebo online.

  kostol, omša, zborZdroj: Shutterstock

  Za znásilnenie a sexuálne zneužitie šestnástich maloletých chlapcov uložil súd zbormajstrovi trest odňatia slobody na dobu štyroch rokov a desaťročný zákaz výkonu práce s deťmi. Nariadil taktiež ústavné sexuologické liečenie. Jeho obhajca povedal, že sa muž domnieval, že svoje pedofilné deviácie zvládne dostať pod kontrolu sám.

  --- Reklama ---

  Verdikt v tomto momente nie je právoplatný. Prokurátorka a advokát obvineného si ponechali lehotu na prípadné odvolanie.

  Autor

  Michaela Molnárová
  Michaela Molnárová
  Na EMEFKA Daily pokrývam predovšetkým aktuálne dianie zo zahraničia, cudzie mi však nie sú ani rôznorodé kuriozity z oblasti šoubiznisu.

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  U našich susedov našli v priebehu jedného dňa päť mŕtvych tiel. Išlo o ženy

  Von der Leyenová: Európska komisia uvoľní zmrazené financie pre Poľsko

  Maďarský parlament bude voliť nového prezidenta v pondelok

  Británia oznámila nové sankcie proti Rusku. Urobila tak pri príležitosti blížiaceho sa druhého výročia vojny na Ukrajine...

  Demokratická únia Maďarov na Ukrajine (UMDSZ) podporuje rozhodnutie začať prístupové rokovania EÚ s Kyjevom.

  Kto bude ďalším prezidentom Maďarska? Orbánova strana má svojho kandidáta

  Austrálskeho biskupa obvinili zo sexuálnych zločinov. Ide o činy spred desiatich rokov

  Biden sa vulgárne vyjadril na adresu Putina. Nazval ho „šialený s***n syn“

  Poslanci Európskeho parlamentu (EP) v stredajšom hlasovaní v Štrasburgu prijali uznesenie, ktoré kritizuje návrh novely Trestného zákona.

  Vláda: Zabezpečenie eurovolieb má stáť takmer 14 miliónov eur