Viac

  V susednom Česku vystrája počasie. Búrky tam majú prvú obeť

  Jeden človek prišiel o život, jeden utrpel vážne zranenie a niekoľko ľudí bolo zranených ľahko pri búrkach, ktoré v sobotu zasiahli Českú republiku. V okrese Nymburk búrka zabila 57-ročného muža. „Pred domom na neho spadol konár,“ povedal pre spravodajský portál TN.cz hovorca polície Pavel Truxa. „Jeho zranenia boli také vážne, že im na mieste podľahol,“ uviedol hovorca stredočeskej záchrannej služby Marek Hylebrant.

  --- Reklama ---

  Nepriaznivé počasie zasiahlo aj Prahu, kde vietor vyvrátil strom a zranil dvoch ľudí. Podľa pražských záchranárov približne 30-ročný muž utrpel vážny uraz hlavy a početné poranenia. Záchranári ho uviedli do umelého spánku a transportovali ho do traumatologického centra. Žena, ktorú zasiahol ten istý strom, má len ľahké poranenie na tvári.

  Zhruba o polnoci búrka poškodila veľký nafukovací stan v Jihlave, v ktorom bolo jedno z pódií hudobného festivalu. Začala sa prehýbať strecha stanu a 12 divákov sa pri panickom úteku von zranilo. Najmenej sedem ich skončilo v nemocnici. Ich stav však nie je vážny.

  V Česku vystrája počasie
  Shutterstock
  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Takto vyzerala streľba na Donalda Trumpa. Útočník je mŕtvy, hlásia zranených

  Trapas amerického prezidenta. Biden na summite NATO predstavil Zelenského ako Putina

  Najdôveryhodnejším slovenským politikom je Pellegrini

  So slovenčinou sa dohovoríš aj v zahraničí. Študenti sa ju učia v týchto štátoch sveta

  Žena zahynula po útoku medveďa počas turistiky v rumunských Južných Karpatoch. Medveďa policajti zastrelili.

  V Karpatoch medveď zabil mladú ženu

  Na Slovensku treba počas stredy počítať s vysokými teplotami, v niektorých z nich môže teplota dosiahnuť 35 až 36 stupňov Celzia.

  SHMÚ varuje pred horúčavami, ktoré môžu v stredu zasiahnuť Slovensko

  Brazílska federálna polícia obvinila bývalého prezidenta Jaira Bolsonara z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna brazílskych realov.

  Brazílsky exprezident je obvinený z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna realov

  Rusko v pondelok vykonalo rozsiahly raketový útok na Ukrajinu. Terčom sa stalo aj hlavné mesto Kyjiv či Kryvyj Rih v Dnipropetrovskej oblasti.

  Ruský útok zasiahol najväčšiu detskú nemocnicu v Kyjive

  Parlamentné voľby vo Francúzsku vyhrala ľavica