Viac

  V egyptskom letovisku dopadla raketa. Slovenských turistov evakuujú

  Na územie egyptského letoviska Taba dopadla v piatok ráno raketa, pričom spôsobila zranenie najmenej šiestim ľuďom a poškodila bytový dom. Podľa panarabskej televízie al-Arabíja zásah dostalo zdravotné stredisko v Tabe ležiacej neďaleko izraelských hraníc.

  --- Reklama ---

  Nateraz nie je jasné, či incident s raketou súvisí s vojnou, ktorá sa medzi Izraelom a palestínskym hnutím Hamas odohráva v palestínskom pásme Gazy už 20 dní – od vpádu palestínskych kománd na územie Izraela.

  Evakuácia slovenských dovolenkárov

  Česká cestovná kancelária Čedok aktuálne evakuuje asi 500 českých turistov, medzi ktorými sa nachádzajú aj Slováci cestujúci cez českú cestovnú agentúru. „Cestovná kancelária Čedok nás informovala, že pred niekoľkými hodinami dopravila práve do toho zasiahnutého letoviska viac ako 500 českých turistov a v nadväznosti na tento incident sa rozhodla všetkých týchto českých turistov evakuovať späť do ČR,“ povedal hovorca ministerstva zahraničných vecí Daniel Drake.

  Hovorkyňa Čedoku Kateřina Pavlíková spresnila, že do egyptského letoviska v piatok pošlú tri lietadlá. Voľné miesta poskytnú českým občanom, ktorí do krajiny pricestovali s inou cestovnou kanceláriou, prípadne individuálne.

  --- Reklama ---

  Podľa Drakea má české ministerstvo zahraničných vecí potvrdenú informáciu o šiestich zranených osobách a v tejto chvíli nemá správy o tom, že by medzi nimi boli cudzinci.

  Autor

  Nikola Kulová
  Nikola Kulová
  Najradšej píšem aktuality z oblasti šoubiznisu a lifestylu. Keďže často scrollujem, rýchlo zachytím aktuality z domova aj zo sveta. Vyštudovala som ekonomiku a marketing, preto tu odomňa raz za čas zasvieti aj článok z oblasti finančníctva.

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Medzinárodný filmový festival v Karlových Varoch: Cenu dostane aj Viggo Mortensen známy z Pána prsteňov

  Rusko a Severná Kórea podpísali zmluvu o strategickom partnerstve

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Britský herec Ian McKellen sa v nemocnici zotavuje z pádu z pódia, ktorý utrpel v pondelok večer počas predstavenia v divadle v Londýne.

  Predstaviteľ Gandalfa skončil v nemocnici. Herca odviezli priamo počas divadelného predstavenia

  Vo vojenskom obvode v Česku vybuchla munícia, sú tam zranení

  V Kyjive sa uskutočnil dúhový pochod

  Čo preferujú Slováci na letnej dovolenke? Toto ukázal prieskum