Viac

  V českej Poslaneckej snemovni našli kokaín

  V Poslaneckej snemovni (PSP) českého parlamentu sa zrejme šnupal kokaín. Ochranná služba snemovne to zistila ešte v januári 2023, keď jej členovia na pánskych toaletách našli papierik so zvyškom bieleho prášku. Vedenie snemovne o incidente neinformovali. Ani s pomocou kamerových záznamov sa im nepodarilo zistiť, kto drogu na toaletu priniesol. Podrobnosti o prípade priniesol v stredu server Seznam Zprávy, informuje spravodajkyňa TASR.

  --- Reklama ---

  Nález sa objavil v čase dlhých opozičných obštrukcií, keď poslanci museli absolvovať aj nočné rokovania. Členovi ochranky, ktorého kancelária susedí s pánskou toaletou, bolo podľa servera podozrivé, že spoza steny sa niekoľkokrát za noc ozývalo podozrivé klopkanie. Na splachovači jedného zo záchodov potom polícia našla papierik.

  V Poslaneckej snemovni (PSP) českého parlamentu sa zrejme šnupal kokaín. Ochranná služba snemovne to zistila ešte v januári 2023.Zdroj: Profimedia

  „Môžeme potvrdiť, že príslušníci Ochrannej služby PČR vo vami uvedenom období na jednej z toaliet Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR objavili, na základe svojej vlastnej činnosti a monitoringu diania v tomto chránenom objekte, prázdny papierik, ktorý zaistili,“ potvrdil serveru hovorca ochrannej služby Tomáš Procházka. Následné skúmanie podľa neho ukázalo, že papierik mohol obsahovať drogu.

  Podľa webu Seznam Zprávy ochranka zaistený papierik odviezla do svojho sídla na Hradčanoch a urobila test, ktorý potvrdil prítomnosť kokaínu. Polícia incident spísala do interného systému, ale vedenie snemovne o ničom neinformovala. Toaleta sa podľa servera nachádzala blízko kancelárie predsedníčky PSP Markéty Pekarovej Adamovej.

  --- Reklama ---

  V stredu polícia na sociálnej sieti X k prípadu dodala, že ochranka krátko po náleze prezrela záznamy z bezpečnostných kamier, ale ani tie neodhalili človeka, ktorý papierik priniesol. Vysvetlili to tým, že ide o značne frekventované miesto. Ochranná služba vtedy dostala pokyn na zvýšenú ostražitosť, žiadny podobný incident sa však podľa polície už neskôr nestal.

  Vedenie ochranky prípad vyhodnotilo tak, že nešlo o trestný čin ani priestupok, lebo množstvo nájdenej drogy bolo minimálne a keďže nikomu nehrozilo nebezpečenstvo, nebolo potrebné nikoho informovať. Pekarová Adamová potvrdila, že o prípade nevedela. Podľa jej slov ho však nechce zľahčovať a obráti sa na vedúceho Kancelárie PSP s tým, aby zistil podrobnosti.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Politológ Koziak: Čaputová zastávala prezidentský úrad dôstojne. Nenechala sa zatiahnuť do nechutných zápasov

  V Bratislave sa 18. júna bude konať pochod za slobodu a demokraciu

  Do Progresívneho Slovenska vstupuje predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. ako prvý župan.

  Trnavský župan Viskupič vstúpil do Progresívneho Slovenska

  Izrael i palestínske militantné hnutia Hamas sa dopustili v prvých fázach vojny v Pásme Gazy vojnových zločinov.

  Izrael i Hamas sa dopustili vojnových zločinov, vyplýva z vyšetrovania OSN

  V novej správe publikovanej v utorok na to upozornilo Európske monitorovacie centrum pre drogy a drogovú závislosť.

  Dostupnosť drog je v Európe vysoká. Hrozbou sú nové látky

  Takto bude vyzerať inaugurácia Petra Pellegriniho

  Mesto bude platiť ľuďom, ktorí si adoptujú psy. Dostanú tretinu minimálky mesačne

  Cudzinec, ktorého minulý týždeň zadržala česká polícia, sa pokúšal o podpaľačský útok na autobusy pražskej MHD.

  Česká polícia prekazila plánovaný podpaľačský útok na autobusy pražskej MHD