Viac

  Uniesol a znásilnil študentku v Bratislave, pred súd sa však nepostaví. Stíhanie únoscu zastavili

  V prípade zmiznutia študentky v Bratislave zastavili trestné stíhanie. Dôvodom mala byť duševná choroba obvineného Ivana P. Súd vydal predbežný príkaz na jeho umiestnenie do zdravotníckeho zariadenia. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa bratislavskej krajskej prokuratúry Gabriela Kováčová. Upozornil na to portál tvnoviny.sk.

  --- Reklama ---

  „Trestné stíhanie bolo uznesením dozorujúcej prokurátorky Krajskej prokuratúry Bratislava zo dňa 29. apríla zastavené a právoplatnosť nadobudlo dňa 22. mája po rozhodnutí nadriadenej prokuratúry o sťažnosti podanej splnomocneným zástupcom poškodenej,“ uviedla hovorkyňa.

  V prípade zmiznutia študentky v Bratislave zastavili trestné stíhanie. Dôvodom mala byť duševná choroba obvineného Ivana P. Zdroj: Shutterstock

  Zároveň vysvetlila, že dôvodom rozhodnutia o zastavení trestného stíhania Ivana P. bola skutočnosť, že v čase spáchania skutkov trpel duševnou chorobou, pre ktorú nevedel ovládať svoje konanie a ani rozpoznať nebezpečenstvo svojho protiprávneho konania. „Tento záver vyplynul z vykonaného pomerne rozsiahleho znaleckého dokazovania,“ doplnila.

  Polícia prijala oznámenie o nezvestnosti študentky minulý rok v septembri. Našli ju v bezvedomí a intoxikovanú pri nemocnici v bratislavskej Petržalke.

  --- Reklama ---

  Vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky obvinil vtedy 54-ročného Ivana P. z Bratislavy zo zločinu znásilnenia a prečinu obmedzovania osobnej slobody. Súd vzal obvineného do väzby.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Politológ Koziak: Čaputová zastávala prezidentský úrad dôstojne. Nenechala sa zatiahnuť do nechutných zápasov

  Zamestnávatelia môžu spracovávať PN-ky svojich zamestnancov rýchlejšie a jednoduchšie

  Vlaky na Slovensku v pondelok priebežne meškali desiatky minút aj viac ako hodinu. Na niektorých úsekoch išli za odrieknuté iné spoje alebo autobusy.

  Železničná spoločnosť Slovensko nasadzuje ďalšie telové kamery pre vlakvedúcich. Zvyšujú bezpečnosť vo vlakoch

  V Bratislave sa 18. júna bude konať pochod za slobodu a demokraciu

  Mestské kúpaliská v Bratislave sú pripravené. Päť z nich otvára sezónu už zajtra

  Slovenské a rakúske sanitky plánujú historicky prvú zmluvnú spoluprácu

  Medzinárodné novinárske organizácie vyzývajú na stiahnutie návrhu zákona na zrušenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

  Ďalšia známa tvár sa vytratí zo slovenských obrazoviek. RTVS opúšťa tento moderátor

  Ďalšie napadnutie medveďa na Slovensku

  V Tatranskej Štrbe a na Štrbskom Plese evidujú zvýšený pohyb medveďov